Մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային անվտանգության քաղաքականության տնօրեն Նիք Գըրրի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունու...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 6-ին ընդունել է ԱՊՀ-ի, արտասահմանում բնակվող հայրենակիցների,  միջազգային հումանիտար համագործակցության հարցերով զբաղվող «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» Դաշնային գործակալության ղեկավար Լյուբով Գլեբովային եւ նրան ուղեկցող անձանց: Ողջունելով հյուրերին Հայա...
Մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ կրթության, գիտության ոլորտում ներդրած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ աշխատակիցների: Աելիտա Դոլուխանյանը, Ռուզան Թադեւոսյանը, Աիդա...
Մարտի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 58-ամյակին նվիրված եւ «Պատանի երկրապահ» ակումբի սաների երդման հանդիսավոր արարողությանը: Հայաստանի տարբեր մարզերից եւ Արցախից Երեւան եկած պատանի երկրապահների երդման արարողությունը տեղի է ունեցել Ծիծեռնակաբերդի բարձունք...

On March 6, the Chair of RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with Nick Gurr, United Kingdom Ministry of Defence Director for International Security Policy. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom and Norther...
On March 6, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Hermine Naghdalyan received the Head of the Federal Agency for CIS Affairs, Compatriots Living Abroad and International Humanitarian Cooperation (Rossotrudnichestvo) Lyubov Glebova and persons accompanying her.Welcoming the guests in the par...
On March 6, on the occasion of International Women's Day the RA NA Speaker Galust Sahakyan awarded a group of lecturers and employees of Armenian State Pedagogical University for their great contribution to the sphere of education and science.Aelita Dolukhanyan, Ruzan Tadevosyan, Aida Topuzyan,...
On March 5, the RA NA Speaker Galust Sahakyan attended the sworn-in solemn ceremony of the students of the Junior Yerkrapah (Defender of Land) club dedicated to Vazgen Sargsyan's 58th birth anniversary. The sworn-in ceremony of the young yerkrapahs, who had come from different marzes of Armenia and ...