Աշխատանքային այցով Արգենտինայում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Սուքիաս Ավետիսյանը եւ Միքայել Մանուկյանը, սեպտեմբերի 4-ին այցելել է Բուենոս Այրեսի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու առաջնորդարան, հանդիպել Հայ առաքելակ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 5-ին գումարել է հերթական նիստ, որտեղ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել կառավարության հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություն կատ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Մատենադարանի տնօրեն, Հայաստանի գիտությունների ազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ, բանասիրական գիտությունների դոկտոր Հրաչյա Թամրազյանի անժամանակ մահվան կապակցությամբ: Ազգային ժողովի նախագահի ուղերձում մասնավորապես նշվում է.«Հրաչյա Թամ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Արգենտինա պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Սուքիաս Ավետիսյանը եւ Միքայել Մանուկյանը, Արգենտինյան Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Էմիլիո Մոնսոյի հրավերով սեպտեմբե...

On September 4, the delegation on an official visit to Argentina, led by the RA National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and comprised of the NA MPs Sukias Avetisyan and Mikayel Manukyan, visited the Armenian St. Gregory the Illuminator...
At Meeting in NA Standing Committee
On September 5, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government moderated by Stepan Margaryan held a regular meeting, discussing and endorsing the legislative package initiated by the Government on Amendments to the RA Civil Code, Amendments to the RA Land Code, ...
The RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan sent a Letter of Condolence for the untimely death of the Director of Matenadaran, Corresponding Member of National Academy of Sciences of Armenia, Doctor of Philological Sciences Hrachya Tamrazyan. The NA Speaker’s message reads as follows:“Hrachya T...
On September 2, at the invitation of the President of the Chamber of Deputies of the Republic of Argentina Emilio Monzó the delegation, led by the NA RA Deputy Speaker, Head of the Armenia-Argentina parliamentary friendship group Eduard Sharmazanov and comprised of the NA MPs Sukias Avetisyan and Mi...