Հուլիսի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան, որի օրակարգում ընդգրկված էր «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւային: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանն ընդգծել է երկու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված վաղեմի բարեկամությունն ու մշակութային առնչութ...

4 июля по решению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 закона РА “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА созвана внеочередная сессия, в повестке дня которой обсуждение в первом чтении проекта о внесении дополнений в закон РА “Об утверждении годовой и комплексной ...
4 июля Председатель НС А.Баблоян принял  Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Болгария в РА Марию Павлову Цоцоркову-Каймактчиеву.Приветствуя гостью в НС, А.Баблоян подчеркнул давнюю дружбу и культурные общности двух народов, ставшие базой развития армяно-болгарских отношений.Спикер НС ...