Հուլիսի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան, որի օրակարգում ընդգրկված էր «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւային: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանն ընդգծել է երկու ժողովուրդների միջեւ ձեւավորված վաղեմի բարեկամությունն ու մշակութային առնչութ...

On July 4, by the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under Article 100 of the RA Constitution and Article 44 of the RA Law Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the RA Government the RA NA extraordinary session was convened by the initiator’s established agenda, ...
On July 4, the RA NA Speaker Ara Babloyan received Maria Pavlova Tzotzorkova-Kaymaktchieva, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Bulgaria to Armenia.Welcoming the Ambassador in the RA National Assembly, Ara Babloyan has underlined the old friendship and cultural connection...