Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, խորհրդարանական խմբակցությունների՝ մայիսի 5-ին կայանալիք ճեպազրույցները տեղի կունենան հետեւյալ ժամերին` ՀԱԿ խմբակցություն 12:10, ՀՀԿ խմբակցություն 12:30: ...
04.05.2017
Ազգային ժողովի նիստը չի կայացել
Քվորումի բացակայության պատճառով Ազգային ժողովի մայիսի 4-ի նիստը չի կայացել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը ցավակցել է Ալի Լարիջանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին: ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում մասնավորապես ասվում է. «Հարգելի՛ գործընկեր, խոր կսկիծով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Գոլեստան նահան...

The May 4 sitting of the National Assembly was not held because of lack of a quorum. At 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was also not registered. The N...
04.05.2017
RA NA Speaker Expresses Condolence to Ali Larijani
The RA NA Speaker Galust Sahakyan sent condolence message to the Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Ali Ardeshir Larijani.The NA Speaker's condolence telegram particularly reads:“Dear colleague, I learnt with deep grief on the explosion struck in the coal mine of Golestan Province...