ՀՀ Ազգային ժողովը եւ ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագիրը ավարտեցին երիտասարդ փորձագետների առաջին եւ համատեղ ծրագիրը
ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագրի եւ ՀՀ ԱԺ-ի երիտասարդ փորձագետների ծրագրի նպատակն էր հզորացնել ՀՀ ԱԺ թիրախային հանձնաժողովների մասնագիտական կարողությունները` միեւնույն ժամանակ Հայաստանում երիտասարդ մասնագետներին օրենսդրական գործընթացում մասնակցության հնարավորություն ընձեռելով: Ավելի քան 200 դիմորդից ու...
03.07.2014
ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ասուլիսը
Հուլիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը մանրամասներ ներկայացրին հունիսի 23-27-ը Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ԵԽԽՎ նստաշր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց աստղաֆիզիկոսներին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Ռելատիվիստական աստղաֆիզիկայի միջազգային կենտրոն ցանցի տնօրեն Ռեմո Ռուֆինիին, Նեապոլի աստղադիտարանի տնօրեն Մասիմո Դելլա Վալլեին եւ ՌԱՄԿ ցանցի հայկական մասնաճյուղի ղեկավար Նարեկ Սահակյանին, ովքեր մասնակցում են հունիսի 30-ից հուլիսի 4-ը Երեւանում ըն...

RA National Assembly and the USAID Support to the RA NA Program End the Young Experts’ First and Joint Program
In 2013 the goal of the USAID Support to the RA NA Program (SANAP) and the RA NA Young Experts’ Program was to boost professional capacity building of the RA NA Target Committees, at the same time giving an opportunity to young professionals to take part in the legislative process in Armenia. Out of...
03.07.2014
Press Conference of the NA Delegation to the PACE
On July 3 at the press conference held in the RA National Assembly the Head of the RA NA delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Hermine Naghdalyan, members of the delegation Arpine Hovhannisyan and Naira Karapetyan briefed the PACE session works, which took place in...
RA NA President Galust Sahakyan Receives Astrophysicists
On July 3 the RA NA President Galust Sahakyan received Remo Ruffini, Director of the International Centre for Relativistic Astrophysics (ICRA) Network, Massimo Della Valle, Director of Naples Astronomical Observatory, and Narek Sahakyan, Head of RAIC Network Armenian branch, who were taking part in ...