ՀՀ Ազգային ժողովը եւ ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագիրը ավարտեցին երիտասարդ փորձագետների առաջին եւ համատեղ ծրագիրը
ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագրի եւ ՀՀ ԱԺ-ի երիտասարդ փորձագետների ծրագրի նպատակն էր հզորացնել ՀՀ ԱԺ թիրախային հանձնաժողովների մասնագիտական կարողությունները` միեւնույն ժամանակ Հայաստանում երիտասարդ մասնագետներին օրենսդրական գործընթացում մասնակցության հնարավորություն ընձեռելով: Ավելի քան 200 դիմորդից ու...
03.07.2014
ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ասուլիսը
Հուլիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը մանրամասներ ներկայացրին հունիսի 23-27-ը Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ԵԽԽՎ նստաշր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց աստղաֆիզիկոսներին
Հուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Ռելատիվիստական աստղաֆիզիկայի միջազգային կենտրոն ցանցի տնօրեն Ռեմո Ռուֆինիին, Նեապոլի աստղադիտարանի տնօրեն Մասիմո Դելլա Վալլեին եւ ՌԱՄԿ ցանցի հայկական մասնաճյուղի ղեկավար Նարեկ Սահակյանին, ովքեր մասնակցում են հունիսի 30-ից հուլիսի 4-ը Երեւանում ըն...

НС РА и Программа USAID содействия НС РА завершили первую и совместную программу молодых экспертов
Целью Программы USAID содействия НС РА (USAID SANAP) 2013 года было усиление профессиональных возможностей целевых комиссий НС РА – с одновременным предоставлением молодым специалистам Армении возможности участия в законодательных процессах. Из более чем 200 абитуриентов 8 уже состоявшихся специалис...
03.07.2014
Пресс-конференция делегации НС в ПАСЕ
3 июля на созванной в НС пресс-конференции руководитель делегации НС в ПАСЕ Э.Нагдалян, члены делегации А.Ованнисян и Н.Карапетян представили подробности работы сессии ПАСЕ, состоявшейся 23-27 июня в Страсбурге. Глава делегации Э.Нагдалян проинформировала, что очередная сессия ПАСЕ была насыщенной и...
Председатель НС Г.Саакян принял астрофизиков
3 июля Председатель НС Г.Саакян принял директора сети “Международный центр релятивистской астрофизики” (МЦРА) Ремо Руфини, директора Неапольской астрофизической обсерватории Массимо делла Валле и руководителя Армянского филиала МЦРА Н.Саакяна, которые участвуют в проходящей с 30 июня по 4 июля в Ере...