Խորհրդարանի մայիսի 3-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ...
«Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ: Ազատությունն ու մշակույթն այն երեւույթներն են, որոնք անհնար է չափել եւ որոնք անհրաժեշտ են յուրաքանչյուր երկրի ու ժողովրդի, յուրաքանչյուր պետության ու հասարակության համար: Լրատվական դաշտում ազատութ...

The May 3 sitting of the parliament was not held because of lack of a quorum. At 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was also not registered. ...
“Dear representatives of the media, I congratulate you on World Press Freedom Day. Freedom and culture are the phenomena which are not impossible to measure, and which are necessary for every country and people, state and society. In the media field freedom and culture exist not in parallel, but mix...