Խորհրդարանի մայիսի 3-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ...
«Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ: Ազատությունն ու մշակույթն այն երեւույթներն են, որոնք անհնար է չափել եւ որոնք անհրաժեշտ են յուրաքանչյուր երկրի ու ժողովրդի, յուրաքանչյուր պետության ու հասարակության համար: Լրատվական դաշտում ազատութ...

3 мая заседание парламента не состоялось из-за отсутствия кворума. В 12:00 часов соответствующее число депутатов не зарегистрировано. В соответствии с законом “Регламент НС” регистрация депутатов продолжалась 3 часа, в течение которых необходимого количества депутатов также не было зарегистриро...
“Уважаемые представители СМИ, поздравляю с Всемирным днем свободы печати!Свобода и культура – явления, которые невозможно измерить и которые необходимы каждой стране и каждому народу, государству и обществу.  В медиаполе свобода и культура существуют не параллельно, а в переплетении. И любое по...