Մայիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 2-ի կարգադրությամբ միջազգային հանրությանը Հայոց ցեղասպանության մասին իրազեկման եւ Ցեղասպանության ճանաչման գործում ներդրած ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Լրատվամիջոցների հարգելի՛ ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ: Աշխարհի տարբեր անկյուններում տեղի ունեցող` բռնություն կամ անհանդուրժողականություն բովանդակող երեւույթների եւ իրադարձությունների որոշակ...

On May 3, by Galust Sahakyan’s Order of April 2 for the awareness about the Armenian Genocide to the international community and contribution to the recognition of the Genocide the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov handed an RA NA Medal of Honour to the Director of the Armenian Genocide M...
The RA National Assembly President’s congratulatory message reads: “Dear representatives of the media, I congratulate you on World Press Freedom Day. In different corners of the world the certain part of the phenomena and events taking place and containing violence or intolerance are directed agains...