ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արա Նազարյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց «Ռազմարդյունաբերական համալիրի մասին» օրենքի նախագիծը, որի նպա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ Անկախության օրվա առթիվ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 23-րդ տարեդարձի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին: Ուղերձում ասված է. «Հարգարժան պարոն Ղուլյան, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձա...

On September 2 the sittings of the RA NA Standing Committees were held.At the sitting of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs the RA Deputy Defense Minister Ara Nazaryan presented in the second reading the draft law “On Military Industrial Complex” for debate....
02.09.2014
RA NA Speaker Galust Sahakyan Sends a Congratulatory Message on the Occasion of NKR Independence Day
On the occasion of the 23rd anniversary of the Proclamation of the Nagorno Karabakh Republic the Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Galust Sahakyan sent a congratulatory message to the Speaker of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Ashot Ghulyan. The messa...