ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը: ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արա Նազարյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց «Ռազմարդյունաբերական համալիրի մասին» օրենքի նախագիծը, որի նպա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ Անկախության օրվա առթիվ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հռչակման 23-րդ տարեդարձի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին: Ուղերձում ասված է. «Հարգարժան պարոն Ղուլյան, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձա...

2 сентября состоялись заседания ряда постоянных комиссий НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по защите прав человека и общественным вопросам, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по внешним сношениям под председат...
Поздравительное послание Председателя НС Г.Саакяна к Дню независимости НКР
В связи с 23-й годовщиной провозглашения независимости НКР Председатель НС РА Г.Саакян направил  поздравительное послание председателю НС НКР А.Гуляну. В послании сказано:“Глубокоуважаемый г-н Гулян!От имени НС РА и себя лично тепло поздравляю Вас в связи с 23-й годовщиной провозглашения незави...