ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը վարչապետի ընտրության անցկացման մասին
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ հայտարարում եմ, որ վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի մայիսի 8-ին՝ ժամը 12:00-ին, իրավունքի ուժով գումարվող Ազգային ժողովի հատուկ նիստում: ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը
Հարգելի հայրենակիցներ, վերջին օրերին եւ հատկապես այսօր Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ, ինչի հետեւանքով խաթարվում է Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը: Հորդորում եմ ցուցաբերել զսպվածություն, հրաժարվել սոցիալական ցանցերում, փողոցներում եւ հանրայի...
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի սկզբում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ գրանցվել է 27 պատգամավոր, անհրաժեշտ քվորում չի ապահովվել: Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամ...

Заявление Председателя НС А.Баблояна о проведении выборов премьер-министра РА
Согласно ч.3 ст.140 конституционного закона РА “Регламент НС”,  заявляю, что вопрос избрания премьер-министра РА будет обсужден 8 мая, в 12:00 часов, на созываемом силой закона специальном заседании НС. ...
“Уважаемые соотечественники,в последние дни и особенно сегодня в отношении депутатов Национального Собрания осуществляются вопиющие беззакония, препятствующие нормальной деятельности Национального Собрания. Призываю проявить сдержанность, отказаться от оскорблений и угроз в адрес депутатов в социаль...
Очередное заседание НС не состоялось
2 мая Председатель НС А.Баблоян на очередном заседании НС сообщил, что зарегистрировалось 27 депутатов и необходимого кворума не обеспечено.        Глава парламента отметил, что, согласно ч.4 ст.51 конституционного закона “Регламент НС”, регистрация продолжается до...