ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը վարչապետի ընտրության անցկացման մասին
Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ հայտարարում եմ, որ վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի մայիսի 8-ին՝ ժամը 12:00-ին, իրավունքի ուժով գումարվող Ազգային ժողովի հատուկ նիստում: ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը
Հարգելի հայրենակիցներ, վերջին օրերին եւ հատկապես այսօր Ազգային ժողովի պատգամավորների նկատմամբ իրականացվում են աղաղակող ապօրինություններ, ինչի հետեւանքով խաթարվում է Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունը: Հորդորում եմ ցուցաբերել զսպվածություն, հրաժարվել սոցիալական ցանցերում, փողոցներում եւ հանրայի...
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի սկզբում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ գրանցվել է 27 պատգամավոր, անհրաժեշտ քվորում չի ապահովվել: Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամ...

Under the Part 3 of Article 140 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia Rules of Procedure of the National Assembly I announce that the item of the Prime Minister’s election will be debated on May 8, 12:00 at the special sitting of the National Assembly to be convened with the forc...
Statement by RA National Assembly President Ara Babloyan
Dear compatriots, In recent days and especially today outrageous illegal activity is going on towards the members of the National Assembly, as a consequence of which the regular activities of the National Assembly are marred.I urge you to show restraint, refuse from insults and threats addresse...
On May 2, at the beginning of the RA NA regular sitting the RA NA Speaker Ara Babloyan informed that 27 members were registered, necessary quorum was not provided.The Speaker of the parliament has noted that under Part 4 of Article 51 of the Constitutional Law NA Rules of Procedure, the registration...