Ապրիլի 2-ին ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի ու արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների անդամները հանդիպել են ԱՄՆ-ի Ազգային ռազմական քոլեջի ներկայացուցիչների հետ: Վերջիններս ուսումնական պրակտիկայի ընթացքում ուսումնասիրում են տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները: Հյուրերը ողջ...
Տարբեր երկրների առեւտրային պալատների ներկայացուցիչները` խորհրդարանում
ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հանձնաժողովի նախագահն ու անդամները ապրիլի 2-ին հանդիպել են Հայաստանի եւ եվրոպական մի շարք երկրների առեւտրաարդյունաբերական պալատների, ասոցիացիաների ներկայացուցիչների հետ: Հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, կարեւորելով նման ձեւաչափով քննարկումը, նշել է, որ այսօրինակ հանդ...
Տնտեսագիտական համալսարանի փորձագիտական ներուժը կօգտագործվի օրենսդրական աշխատանքում. ստորագրվել է հուշագիր
Ապրիլի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ քննարկվել է երեք հարց: Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանի առաջարկով ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի զ...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանին
Խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնսալո Ուռիոլաբեիտիային: Ողջունելով դեսպանին` օրենսդիր մարմնի ղեկավարն ընդգծել է Հայաստանի հետաքրքրվածությունը լատինամերիկյան տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում` Արգենտինայի հե...
Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողների հետ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն ապրիլի 2-ին հանդիպել է խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողների հետ:Հանդիպման ընթացքում զինծառայողների ծնողները նշել են, որ իրենք ունեն առավել քան հիմնավոր փաստեր, որ իրենց որդիներին սպ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմեդ Հաջ Իբրահիմին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը նշել է, որ պատմական եւ մշակութային դարավոր ավանդույթ ունեցող հայ-սիրիական հարաբե...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

On April 2, the members of the NA Standing Committees on Defense and Security on Foreign Relations met with the representatives of the U.S. National War College. The guests study the ongoing processes in the region during their educational practice.They welcomed the free and fair elections occurred ...
Representatives of Chambers of Commerce of Different Countries in Parliament
On April 2, the Chair and the members of the RA Standing Committee on Economic Affairs met with the representatives of the Chambers of Commerce and Industry and Associations of Armenia and a number of European countries.Highlighting the discussion in such format, the Committee Chair Babken Tunyan no...
Experts’ Potential of University of Economics to Be Used in Legislative Work: Memorandum Signed
On April 2, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration was held, where three items were included.Before turning to the agenda items, by the proposal of the Committee Chair Mikayel Melkumyan the attendees honoured the memory of the April four-day war vict...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of Argentina to Armenia
On April 2, the Head of Parliament Ararat Mirzoyan received Gonzalo Urriolabeitia, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary: of the Argentine Republic to Armenia.Welcoming the Ambassador, the Head of the legislative body underlined the interest of Armenia in further deepening the relations w...
Naira Zohrabyan Meets with Parents of the Servicemen Who Died in Peaceful Conditions
On April 2, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan met with the parents of the servicemen who died in peaceful conditions.In the course of the meeting the servicemen’s parents have noted that they have more substantial facts that th...
On April 2, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received Mohammed Haj Ibrahim, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Syrian Arab Republic to Armenia.Welcoming the Ambassador in parliament, the Head of the legislative body has noted that the Armenian-Syrian rel...