Ապրիլի 2-ին ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի ու արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների անդամները հանդիպել են ԱՄՆ-ի Ազգային ռազմական քոլեջի ներկայացուցիչների հետ: Վերջիններս ուսումնական պրակտիկայի ընթացքում ուսումնասիրում են տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները: Հյուրերը ողջ...
Տարբեր երկրների առեւտրային պալատների ներկայացուցիչները` խորհրդարանում
ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հանձնաժողովի նախագահն ու անդամները ապրիլի 2-ին հանդիպել են Հայաստանի եւ եվրոպական մի շարք երկրների առեւտրաարդյունաբերական պալատների, ասոցիացիաների ներկայացուցիչների հետ: Հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, կարեւորելով նման ձեւաչափով քննարկումը, նշել է, որ այսօրինակ հանդ...
Տնտեսագիտական համալսարանի փորձագիտական ներուժը կօգտագործվի օրենսդրական աշխատանքում. ստորագրվել է հուշագիր
Ապրիլի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ քննարկվել է երեք հարց: Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանի առաջարկով ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի զ...
Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանին
Խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնսալո Ուռիոլաբեիտիային: Ողջունելով դեսպանին` օրենսդիր մարմնի ղեկավարն ընդգծել է Հայաստանի հետաքրքրվածությունը լատինամերիկյան տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում` Արգենտինայի հե...
Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողների հետ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն ապրիլի 2-ին հանդիպել է խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողների հետ:Հանդիպման ընթացքում զինծառայողների ծնողները նշել են, որ իրենք ունեն առավել քան հիմնավոր փաստեր, որ իրենց որդիներին սպ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մոհամմեդ Հաջ Իբրահիմին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը նշել է, որ պատմական եւ մշակութային դարավոր ավանդույթ ունեցող հայ-սիրիական հարաբե...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

2 апреля члены постоянных комиссий НС по обороне и безопасности и внешних связей встретились с представителями Национального военного колледжа США (U.S. National War College), изучающими в ходе учебной практики региональные процессы.    Гости приветствовали прошедшие в Армении свободн...
Представители торговых палат различных стран – в парламенте
2 апреля председатель и члены Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам встретились с представителями торгово-промышленных палат, ассоциаций Армении и ряда европейских стран. Председатель комиссии Б.Тунян, подчеркнув важность дебатов в подобном формате, отметил, что аналогичные встречи будут ...
Экспертный потенциал Экономического университета будет использован в законодательной работе: подписан меморандум
2 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции, на котором обсуждался ряд документов. Перед началом работы заседания по предложению председателя комиссии М.Мелкумяна присутствующие почтили минутой молчания память жертв Апрельской четы...
А.Мирзоян принял посла Аргентины в Армении
2 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял  Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в Армении Гонсало Уриолабеитиа.  Приветствуя посла, руководитель законодательного органа подчеркнул заинтересованность Армении в дальнейшем углублении отношений со странами латиноамериканс...
Н.Зограбян встретилась с родителями военнослужащих, погибших в мирных условиях
2  апреля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Н.Зограбян встретилась с родителями военнослужащих, погибших в мирных условиях.  В ходе встречи родителями военнослужащих отметили, что располагают более чем обоснованными фактами, что их сыновей ...
2 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял  Чрезвычайного и Полномочного посла Сирийской Арабской Республики (САР) в Армении Мохаммеда Хаджа Ибрахима.  Приветствуя посла в парламенте, глава законодательного органа отметил, что имеющие вековые историко-культурные традиции армяно-сирийские от...