Քննարկվել են Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը մարտի 2-ին հանդիպել է Հայաստանի ներդրումային խորհրդի ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են Աշխատանքային օրենսգրքում նախատեսվող փոփոխությունների նախագծի ընթացիկ եւ առաջիկա անելիքները: Քննարկվել են նաեւ գործատուի կողմ...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները մարտի 2-ին հանդիպել են «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» (ԹԻՀԿ) հասարակական կազմակերպության «Արժանապատիվ աշխատանք հիմա՛» ծրագրի ղեկավար Քրիստինե Մարգարյանին եւ ծրագրի փորձագետ Արմեն Խուդավերդյանին: Ծրագրի շրջանակում ԹԻՀ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել «Հնդկաստան-Հայաստան երկխոսություն» առաջին համաժողովի ընթացքում
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը մարտի 2-ին Նյու Դելիում «Ռաիսինա երկխոսություն 2023» 8-րդ համաժողովի շրջանակում ելույթ է ունեցել Հնդկաստան-Հայաստան երկխոսություն համաժողովում: «Բարձր ենք գնահատում Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարու...
Օրենսդրական նախաձեռնությունը պետության եւ հասարակության անհանդուրժող վերաբերմունքն է ընտանիքում բռնության նկատմամբ. Հերիքնազ Տիգրանյան
Կառավարությունը նախաձեռնել է կարգավորում, որ մինչեւ 2026 թվականը, հաշվի առնելով, որ առաջիկա երկու, երեք տարիների ընթացքում ամբողջությամբ կներդրվի եւ կավարտվի անձի ֆունկցիոնալության գնահատման համակարգը, «Հատուցման» հիմնադրամի շահառու այն զինծառայողները, որոնք ունեին երկրորդ խմբի հաշմանդամություն եւ բ...
Վերջին շրջանում Ադրբեջանում իրականացվող օրենսդրական փոփոխությունները միտված են բոլոր վարչատարածքային միավորների ինքնավարության նվազեցմանը. Հայկ Մամիջանյան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող ճեպազրույցների ժամանակ պատասխանել է լրագրողների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են Արցախի խնդրին եւ դրա շուրջ տեղի ունեցող գործընթացներին: Իշխանությունները վերջին շրջանում հաճախ են խոսում միջազգային տեսանելի մեխանիզմ ստեղ...
Ազգային ժողովի վերջին հերթական նիստերում օրենսդրական փոփոխությունները հիմնականում վերաբերում էին իրավական համակարգին: Ուզում եմ արձանագրել, որ մենք առաջին անգամ այս տարիների ընթացքում կիրառեցինք հատուկ կարծիքի ինստիտուտը: Մենք մտադիր ենք այն օգտագործել նաեւ այլ մարմիններում: Հատուկ կարծիք ենք ներկայ...

On March 2, the Chair of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan met with the representatives of the Investment Council (IC) of Armenia. The current and upcoming works of the draft amendments being designed in the Labor Code were discussed.The legal consequences i...
Issues Regarding Efficiency of Inspection Body Activity Debated
On March 2, the members of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs met with the Head of Decent Work Now Project of the Transparency International Anti-Corruption Center (TIAC) Non-Governmental Organization (NGO) Christina Margaryan and the Project Expert Armen Khudaverdyan.Within the f...
On March 2, in New Delhi the RA NA Vice President, the Head of Armenia-India Friendship Group Hakob Arshakyan within the framework of the 8th Edition of Raisina Dialogue 2023 Conference gave a speech in India-Armenia Dialogue.“We highly appreciate the statement by the Foreign Ministry of India, unde...
Heriknaz Tigranyan: Legislative Initiative is Intolerable Attitude of State and Society towards the Family Violence
The Government initiated a regulation that until 2026, taking into consideration that during the coming two, three years the person’s functionality assessment system will be completely introduced and completed, the servicemen of Compensation Foundation beneficiaries with second group disability and ...
Hayk Mamijanyan: Recently, Legislative Amendments Implemented in Azerbaijan are Aimed at Reducing Autonomy of All Administrative-Territorial Units
The Head of With Honor Faction Hayk Mamijanyan responded to the journalists’ questions during the briefings following the NA sittings, which mainly referred to the Artsakh issue and the processes taking place around it.Recently, the authorities often talk about creating an internationally visib...
In the last regular sittings of the National Assembly, the legislative amendments mainly referred to the legal system. I would like to mention that we have applied the institute of special opinion for the first time during these years. We intend to use it in other bodies as well. We have introduced ...