Քննարկվել են Աշխատանքային օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը մարտի 2-ին հանդիպել է Հայաստանի ներդրումային խորհրդի ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են Աշխատանքային օրենսգրքում նախատեսվող փոփոխությունների նախագծի ընթացիկ եւ առաջիկա անելիքները: Քննարկվել են նաեւ գործատուի կողմ...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները մարտի 2-ին հանդիպել են «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» (ԹԻՀԿ) հասարակական կազմակերպության «Արժանապատիվ աշխատանք հիմա՛» ծրագրի ղեկավար Քրիստինե Մարգարյանին եւ ծրագրի փորձագետ Արմեն Խուդավերդյանին: Ծրագրի շրջանակում ԹԻՀ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել «Հնդկաստան-Հայաստան երկխոսություն» առաջին համաժողովի ընթացքում
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը մարտի 2-ին Նյու Դելիում «Ռաիսինա երկխոսություն 2023» 8-րդ համաժողովի շրջանակում ելույթ է ունեցել Հնդկաստան-Հայաստան երկխոսություն համաժողովում: «Բարձր ենք գնահատում Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարու...
Օրենսդրական նախաձեռնությունը պետության եւ հասարակության անհանդուրժող վերաբերմունքն է ընտանիքում բռնության նկատմամբ. Հերիքնազ Տիգրանյան
Կառավարությունը նախաձեռնել է կարգավորում, որ մինչեւ 2026 թվականը, հաշվի առնելով, որ առաջիկա երկու, երեք տարիների ընթացքում ամբողջությամբ կներդրվի եւ կավարտվի անձի ֆունկցիոնալության գնահատման համակարգը, «Հատուցման» հիմնադրամի շահառու այն զինծառայողները, որոնք ունեին երկրորդ խմբի հաշմանդամություն եւ բ...
Վերջին շրջանում Ադրբեջանում իրականացվող օրենսդրական փոփոխությունները միտված են բոլոր վարչատարածքային միավորների ինքնավարության նվազեցմանը. Հայկ Մամիջանյան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող ճեպազրույցների ժամանակ պատասխանել է լրագրողների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են Արցախի խնդրին եւ դրա շուրջ տեղի ունեցող գործընթացներին: Իշխանությունները վերջին շրջանում հաճախ են խոսում միջազգային տեսանելի մեխանիզմ ստեղ...
Ազգային ժողովի վերջին հերթական նիստերում օրենսդրական փոփոխությունները հիմնականում վերաբերում էին իրավական համակարգին: Ուզում եմ արձանագրել, որ մենք առաջին անգամ այս տարիների ընթացքում կիրառեցինք հատուկ կարծիքի ինստիտուտը: Մենք մտադիր ենք այն օգտագործել նաեւ այլ մարմիններում: Հատուկ կարծիք ենք ներկայ...

2 марта председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян встретилась с представителями Инвестиционного совета Армении. Обсуждены текущие и перспективные задачи проекта изменений в Трудовом кодексе.Также обсуждались правовые последствия в случае задержки или невыплаты зар...
2 марта члены Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам встретились с руководителем программы “Достойная работа сейчас” общественной организации “Антикоррупционный центр Transparency International” (TIAC) ​​К.Маргарян и экспертом программы А.Худавердяном. В рамках проекта TIA...
Выступление вице-спикера НС А.Аршакяна на первом форуме “Диалог Индия-Армения”
2 марта вице-спикер НС РА, руководитель группы дружбы Армения-Индия А.Аршакян выступил в Нью-Дели на форуме “Диалог Индия-Армения” в рамках 8-й конференции “Raisina Dialogue-2023”.“Мы высоко ценим заявление МИД Индии, в котором подчеркивается, что азербайджанские вооруженные силы должны быть выведен...
Э.Тигранян: “Законодательная инициатива обеспечивает нетерпимое отношение государства и общества к насилию в семье”
2 марта в ходе парламентских брифингов, обобщающих итоги работы очередных заседаний НС, депутат фракции "Гражданский договор" Э.Тигранян коснулась проекта о внесении изменений и дополнений в закон "О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровья военнослужащих при обороне Республики Армения”. Пр...
А.Мамиджанян: “В последнее время законодательные изменения в Азербайджане направлены на сокращение автономии всех административно-территориальных единиц”
2 марта в ходе брифингов по итогам заседаний НС руководитель фракции “Честь имею” А.Мамиджанян ответил на вопросы журналистов, в основном касающиеся Арцахской проблемы и происходящих вокруг нее процессов.В последнее время власти часто говорят о создании видимого международного механизма, и в этом сл...
“На последних очередных заседаниях НС законодательные изменения в основном касались правовой системы. Хочу констатировать, что впервые за эти годы мы применили институт особого мнения. Мы намерены использовать его и в других органах. Мы представили особое мнение по двум вопросам – законодательство о...