ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում էին գտնվում պետական եւ մասնավոր   կառույցներում աուդիտորական գործունեությամբ զբաղվող մասնագիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ, Կառավարության ներկայացուցիչներ: Հանձնաժողովի նախագա...
Մարտի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ մարտի 3...
Մարտի 2-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Աղետների ռիսկի կառավարման եւ բնակչության պաշտպանության մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել են ներկայա...
Մարտի 2-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի, Միքայել Մելքումյանի, Դավիթ Մանուկյանի, Ջանիբեկ Հայրապետյ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամական խմբի ղեկավար Գոռ Գեւորգյանը, խմբի անդամեր ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանը, Լուսինե Բադալյանը, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Բաղդասարյանը մարտի 2-ին  հանդիպել են Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

2 марта по инициативе Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам парламент посетили представители Правительства РА и профессионального сообщества, занимающегося аудиторской деятельностью в государственных и частных структурах.  Председатель комиссии М.Тандилян сообщила, ...
2 марта состоялось заседание  Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС седьмого созыва и созываемых 3 марта очередных заседаний, определены также очередность и продолжительность  обсуждения повесточных вопросов  с...
2 марта по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы состоялось рабочее обсуждение проекта закона “Об управлении рисками бедствий и защите населения”, в котором участвовали представители Государственной ак...
2 марта Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам под председательством Н.Зограбян обсудила в первом чтении предложенный группой депутатов фракции ППА проект о внесении дополнений в закон РА “Об адвокатуре”.  По вопросу обстоятельно выступили основной докладчик, соа...
2 марта руководитель группы дружбы Армения – Кувейт Г.Геворкян, члены группы Н.Мкртчян, Л.Бадалян (“Мой шаг”), Г.Багдасарян (“Лусавор Айастан”) встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Государства Кувейт в РА Науафом Аль Энези.Подчеркнув важность партнерских отношений со странами  регион...