ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը փետրվարի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նորմա Պենսադո Մորենոյին (նստավայրը՝ Մոսկվա): Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-մեքսիկական բարեկամո...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Կարեն Ավագյանը փետրվարի 2-ին հանդիպել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան Նորմա Պենսադո Մորենոյի հետ: Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ Կարեն Ավագյանը համոզմունք է հայտնել, որ պաշտոնավարման տարիներին Նորմա Պենսադո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 2-ին հանդիպել է բազմազավակ ծնողների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Բազմազավակ ընտանիքների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի դրույթներին առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ բազմազավակ ընտանիքն ազգային արժեք է՝ հավելելով, որ մշտապես պ...
Փարիզում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի նիստում փետրվարի 2-ին ելույթ է ունեցել ՖԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը. «Հարգելի պարոն նախագահ, հարգելի գործընկերներ, շնորհակալ եմ հրավերի եւ Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպության գագաթնաժողովին ընդառաջ Հայաստանում իրակա...

2 февраля Председатель НС А.Баблоян принял новоназначенного посла Мексиканских Соединенных Штатов  в Армении Норму Пенсадо Морено (резиденция - Москва).  А.Баблоян поздравил посла с назначением и выразил надежду, что за время своей деятельности она будет содействовать углублению армяно-мек...
2 февраля руководитель парламентской группы дружбы Армения – Мексика К.Авагян встретился с новоназначенным послом Мексиканских Соединенных Штатов  в Армении Нормой Пенсадо Морено.  Поздравив посла с назначением, К.Авагян выразил надежду на ее практический вклад в углубление двусторонних св...
2 февраля вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с многодетными родителями.В ходе встречи обсуждены положения проекта закона РА “О многодетных семьях”. Вице-спикер НС подчеркнул, что многодетная семья – национальное достояние, добавив, что волнующие такие семьи вопросы всегда в центре внимания госуд...
2 февраля руководитель делегации НС РА в ПАФ М.Есаян выступила на проводимом в Париже заседании Бюро Парламентской Ассамблеи Франкофонии (ПАФ).В своей речи глава армянской делегации, в частности, отметила:“11-12 октября 2018 г. Армения примет Саммит Франкофонии и два года будет председательствовать ...