ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը փետրվարի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նորմա Պենսադո Մորենոյին (նստավայրը՝ Մոսկվա): Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ նա իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-մեքսիկական բարեկամո...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Կարեն Ավագյանը փետրվարի 2-ին հանդիպել է Հայաստանում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան Նորմա Պենսադո Մորենոյի հետ: Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ Կարեն Ավագյանը համոզմունք է հայտնել, որ պաշտոնավարման տարիներին Նորմա Պենսադո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 2-ին հանդիպել է բազմազավակ ծնողների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Բազմազավակ ընտանիքների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի դրույթներին առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ բազմազավակ ընտանիքն ազգային արժեք է՝ հավելելով, որ մշտապես պ...
Փարիզում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի նիստում փետրվարի 2-ին ելույթ է ունեցել ՖԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը. «Հարգելի պարոն նախագահ, հարգելի գործընկերներ, շնորհակալ եմ հրավերի եւ Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպության գագաթնաժողովին ընդառաջ Հայաստանում իրակա...

On February 2, the RA NA President Ara Babloyan received Norma Pensado Moreno, the newly appointed Ambassador of the United States of Mexico to Armenia (residence in Moscow). Ara Babloyan congratulated the Ambassador on the occasion of her appointment and expressed hope that with her activities woul...
On February 2, the Head of the RA NA Armenia-Mexico Friendship Group Karen Avagyan met with Norma Pensado Moreno, the newly appointed Ambassador of the United States of Mexico to Armenia.Congratulating the Ambassador on the occasion of her appointment, Karen Avagyan expressed conviction that during ...
On February 2, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the parents of the large families.During the meeting items on the provisions of the RA draft law on Large Families were considered. The RA NA Deputy Speaker has underlined that the large family is a national value, adding that the i...
Head of Armenian Delegation Margarit Yesayan Delivers a Speech at APF Bureau Meeting
On February 2, the Head of the RA NA Delegation to the Parliamentary Assembly of La Francophonie/Assemblée parlementaire de la Francophonie (APF) Margarit Yesayan delivered a speech at the Bureau Meeting of the APF going on in Paris.“Dear Mr President,Dear colleagues,I am thankful for the invitation...