ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 1-ին հրավիրված նիստում քննարկել է առաջիկա նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերին վերաբերող մի շարք հարցեր։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը ներկայացրել է «ՀՀ կառ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Իրաքի բարձրագույն կրթության եւ գիտական հետազոտությունների նախարարին
ՀՀ ԱԺ նախագահը սեպտեմբերի 1-ին ընդունել է Իրաքի բարձրագույն կրթության եւ գիտական հետազոտությունների նախարար Աբդուլ Ռազզաք ալ Եսսայի գլխավորած պատվիրակության անդամներին: Արա Բաբլոյանը ողջունել է նախարարին եւ պատվիրակության անդամներին խորհրդարանում եւ հույս հայտնել, որ պատվիրակության այցը կնպաստի հայ-...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սեպտեմբերի 1-ին այցելել է Երեւանի «Արգենտինյան Հանրապետություն» համար 76 հիմնական դպրոց: Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է ուսուցիչներին եւ աշակերտներին Գիտելիքի օրվա եւ ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ ու հպարտությամբ նշել, որ ինքը նույնպես համար 76 դպրոցի շրջանավարտ է: Պարոն ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի օրվա առթիվ
«Սիրելի՛ դպրոցականներ, ուսանողներ եւ մանկավարժներ, շնորհավորում եմ Գիտելիքի օրվա եւ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ: Առանձնակի շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս այն աշակերտներին, ուսանողներին եւ մանկավարժներին, ովքեր առաջին անգամ են մտնում իրենց կրթօջախների շեմից ներս, ում կյանքում մեկնարկում...

А.Баблоян принял министра высшего образования и научных исследований Ирака
1 сентября Председатель НС А.Баблоян принял членов делегации во главе с министром высшего образования и научных исследований Ирака Абдулом Раззаком аль-Ессаи. А.Баблоян, приветствовав в парламенте министра и членов делегации, выразил надежду, что их визит будет содействовать углублению армяно-иракск...
Председатель НС в связи с Днем знаний посетил базовую школу N76
1 сентября Председатель НС А.Баблоян в связи с Днем знаний  посетил ереванскую базовую школу N76 “Аргентинская Республика”.Спикер поздравил учителей и учащихся с Днем знаний и началом нового учебного года, с гордостью заметив, что  сам является выпускником 76-й школы.В развитии и становлен...
Поздравление Председателя НС А.Баблояна к Дню знаний
“Дорогие школьники, студенты и педагоги, поздравляю вас с Днём знаний и началом нового учебного года!Особые поздравления и пожелания адресую ученикам, студентам и преподавателям, впервые переступившим порог своих учебных заведений, в жизни которых начинается первый год учебы и преподавательской деят...