ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 1-ին հրավիրված նիստում քննարկել է առաջիկա նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերին վերաբերող մի շարք հարցեր։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը ներկայացրել է «ՀՀ կառ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Իրաքի բարձրագույն կրթության եւ գիտական հետազոտությունների նախարարին
ՀՀ ԱԺ նախագահը սեպտեմբերի 1-ին ընդունել է Իրաքի բարձրագույն կրթության եւ գիտական հետազոտությունների նախարար Աբդուլ Ռազզաք ալ Եսսայի գլխավորած պատվիրակության անդամներին: Արա Բաբլոյանը ողջունել է նախարարին եւ պատվիրակության անդամներին խորհրդարանում եւ հույս հայտնել, որ պատվիրակության այցը կնպաստի հայ-...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Սեպտեմբերի 1-ին այցելել է Երեւանի «Արգենտինյան Հանրապետություն» համար 76 հիմնական դպրոց: Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է ուսուցիչներին եւ աշակերտներին Գիտելիքի օրվա եւ ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ ու հպարտությամբ նշել, որ ինքը նույնպես համար 76 դպրոցի շրջանավարտ է: Պարոն ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի օրվա առթիվ
«Սիրելի՛ դպրոցականներ, ուսանողներ եւ մանկավարժներ, շնորհավորում եմ Գիտելիքի օրվա եւ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ: Առանձնակի շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս այն աշակերտներին, ուսանողներին եւ մանկավարժներին, ովքեր առաջին անգամ են մտնում իրենց կրթօջախների շեմից ներս, ում կյանքում մեկնարկում...

At September 1 sitting moderated by the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations debated a number of agenda items of the upcoming session and next sittings.The RA Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan, the RA Deputy Minister of Economic Development and Investments Garegin...
Ara Babloyan Receives Minister of Higher Education and Scientific Research of Iraq
On September 1, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the members of the delegation led by the Minister of Higher Education and Scientific Research Abdul Razzaq Al-Issa. Ara Babloyan welcomed the Minister and the members of the delegation in parliament and expressed hope that the visit of the...
On September 1, the RA NA President Ara Babloyan visited Yerevan Argentine Republic Basic School N 76.Ara Babloyan congratulated the teachers and the pupils on the occasion of Knowledge Day and the launch of the new educational year and noted with pride that he is also a school-leaver of the School ...
RA National Assembly President Ara Babloyan’s Congratulatory Address on Knowledge Day
“Dear schoolchildren, students and pedagogues, I congratulate you on Knowledge Day and the launch of the new educational year.My special congratulations and wishes to the pupils, students and pedagogues, who enter into their educational institutional centres for the first time, in whose life the fir...