Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2016 թվականի հոկտեմբերի 4-ի հարկային օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 19-րդ հոդվածում՝
1) 4-րդ մասից հանել «, բացառությամբ սույն հոդվածի 6-րդ մասով սահմանված դեպքերի» բառերը.
2) 6-րդ մասն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 71-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի «գ» եւ 3-րդ կետի «դ» ենթակետերն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 77-րդ հոդվածի 1-ին մասից հանել «, ինչպես նաեւ Օրենսգրքի 79-րդ հոդվածով» բառերը:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 79-րդ հոդվածն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 121-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետից հանել «Օրենսգրքի 79-րդ հոդվածի 1-ին մասով սահմանված՝ Կառավարության որոշմամբ ընտրված կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից ներդրումային ծրագրերի շրջանակներում, ինչպես նաեւ» բառերը:
2. Մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելը, Օրենսգրքի 79-րդ հոդվածի 1-ին մասին համապատասխան, Կառավարության որոշումներով ընտրված կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից այդ որոշումներով սահմանված ներմուծված (ներմուծվող) ապրանքների մասով կիրառվում են մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելը Օրենսգրքով սահմանված կարգավորումները մինչեւ նշված հարաբերությունների ավարտը:

Статья 1. В статье 19 Налогового кодекса Республики Армения от 4 октября 2016 года (далее – Кодекс):
1) в части 4 исключить слова “, за исключением случаев, установленных частью 6 настоящей статьи”;
2) часть 6 утратила силу.
Статья 2. Подпункт “в” пункта 2 и подпункт “г” пункта 3 части 1 статьи 71 Кодекса признать утратившими силу.
Статья 3. В части 1 статьи 77 Кодекса исключить слова “, а также статьей 79 Кодекса”.
Статья 4. Статью 79 Кодекса признать утратившей силу.
Статья 5. В пункте 2 части 2 статьи 121 Кодекса исключить слова  “отобранными постановлением Правительства организациями и индивидуальными предпринимателями в рамках инвестиционных программ, установленных частью 1 статьи 79 Кодекса, а также”.
2. До вступления в силу настоящего Закона, в соответствии с частью 1 статьи 79 Кодекса в части ввезенных (ввозимых) отобранными постановлениями Правительства организациями и индивидуальными предпринимателями товаров, установленных этими постановлениями, применяются установленные Кодексом регулирования до вступления в силу настоящего Закона.