«ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ, ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԱՆՁԱՆՑ ԱՌԱՆՁՆԱՑՎԱԾ ՍՏՈՐԱԲԱԺԱՆՈՒՄՆԵՐԻ, ՀԻՄՆԱՐԿՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՇՎԱՌՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» 2001 թվականի ապրիլի 3-ի ՀՕ-169 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ կետում «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը» բառերը փոխարինել «Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 14-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «օրենքի 8-րդ եւ 9-րդ հոդվածներով» բառերը փոխարինել «օրենքով» բառով:
1) 2-րդ մասի «Բացառությամբ սույն հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված դեպքի, դիմումը» բառերը փոխարինել «Դիմումը» բառով.
2) 3-րդ, 4-րդ, 5-րդ, 7-րդ եւ 8-րդ մասերն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 4. Օրենքի 36.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 5. Օրենքի 36.4-րդ հոդվածի 1-ին մասը «եթե առկա չեն սույն օրենքի 36-րդ հոդվածով սահմանված մերժման հիմքերը» բառերից հետո լրացնել «, եւ մինչ այդ հանձնաժողովը չի դիմել գործակալություն տվյալ իրավաբանական անձի ռեդոմիցիլացումն արգելելու նպատակով» բառերով:
Հոդված 6. Օրենքի 51-րդ հոդվածում՝
2) 6-րդ մասի «2-րդ եւ 3-րդ մասերով նախատեսված հավաստումներն» բառերը փոխարինել «3-րդ մասով նախատեսված հավաստումն» բառերով:
Հոդված 7. Օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7-րդ կետով.
«7) մինչեւ իրավաբանական անձի լուծարման պետական գրանցման համար դիմում ներկայացնելը հանձնաժողովը դիմել է գործակալություն այդ իրավաբանական անձի լուծարումն արգելելու նպատակով:»:

Статья 1. В пункте 22 части 1 статьи 3 Закона “О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений, учреждений юридических лиц и индивидуальных предпринимателей” от 3 апреля 2001 года ЗР – 169 – Н (далее – Закон) слова “ Государственная комиссия Республики Армения по защите экономической конкуренции ” заменить словами “К омиссия по защите конкуренции ”.
Статья 2. В части 3 статьи 14 Закона слова “ статьями 8 и 9 Закона ” заменить словом “Законом”.
1) в части 2 исключить слова “за исключением случая, предусмотренного частью 3 настоящей статьи” ;
2) части 3, 4, 5, 7и 8 признать утратившими силу.
Статья 4. Пункт 7 части 2 статьи 36.2 Закона признать утратившим силу.
Статья 5. Часть 1 статьи 36.4 Закона после слов “ при отсутствии оснований для отказа, установленных статьей 36 настоящего Закона, ” дополнить словами “и если до этого Комиссия не обратилась в агентство в целях запрета редомициляции данного юридического лица,”.
Статья 6. В статье 51 Закона:
2) в части 6 слова “удостоверений, предусмотренных частями 2 и 3,” заменить словами “удостоверения, предусмотренного частью 3 , ”.
Статья 7. Часть 1 статьи 52 Закона дополнить пунктом 7 следующего содержания:
“7) обращение Комиссии в агентство до представления заявления о государственной регистрации ликвидации юридического лица - в целях запрета ликвидации данного юридического лица.”.
Статья 8. Настоящий Закон вступает в силу через два месяца после дня его официального опубликования.