Ընդունվել է 09.12.2019
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 16-րդ հոդվածում`
1) 17-րդ եւ 17.1-ին կետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«17. ավտոմոբիլի հաշվառման համարանիշ (բացառությամբ տարանցիկ եւ ժամանակավոր համարանիշի) հատկացնելու համար
բազային տուրքի տասներկուապատիկի չափով
17.1. մոտոտրանսպորտային միջոցի, տրիցիկլի, քվադրիցիկլի, կցորդի (կիսակցորդի) հաշվառման համարանիշ հատկացնելու համար
բազային տուրքի վեցապատիկի չափով».
2) 25-րդ եւ 26-րդ կետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«25. դիվանագիտական ներկայացուցչություններին, հյուպատոսական հիմնարկներին եւ միջազգային կազմակերպություններին տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ հատկացնելու համար
բազային տուրքի քսանհինգապատիկի չափով
26. ավտոմոբիլի, մոտոտրանսպորտային միջոցի, տրիցիկլի, քվադրիցիկլի, կցորդի (կիսակցորդի) հաշվառման վկայագիր տալու համար
բազային տուրքի վեցապատիկի չափով»:
Հոդված  2. Օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. վարորդական վկայական տալու (վարորդական վկայականը փոխանակելու, կորած վարորդական վկայականի փոխարեն նորը տալու) համար

Статья 1. В статье 16 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 (далее – Закон):
1) пункты 17 и 17.1 изложить в следующей редакции:
“17. за выдачу регистрационного номерного знака на автомобиль
в двенадцатикратном размере базовой пошлины
17.1. за выдачу регистрационного номерного знака намототранспортные средства, трициклы, квадроциклы, прицепы (полуприцепы)
в шестикратном размере базовой пошлины”;
2) пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
“25. За выдачу дипломатическим представительствам, консульским учреждениям и международным организациям регистрационных номерных знаков на транспортных средства;
в дв адцатипяти кратном размере базовой пошлины
26. За выдачу регистрационного удостоверения наавтомобили, мототранспортные средства, трициклы, квадроциклы, прицепы (полуприцепы)
в шестикратном размере базовой пошлины ”.
Статья 2. Пункт 1 статьи 20 Закона изложить в следующей редакции:
“1. За выдачу водительского удостоверения (замену водительского удостоверения, выдачу нового взмен утерянного водительского удостоверения)
в двенадцатикратном размере базовой пошлины”.
Статья 3. В пункте “а” части 1 статьи 31 Закона слово “Президентом” заменить словом “Премьер-министром”.
Статья 4 . Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.