««ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ»
Հոդված 1. «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 3-րդ հոդվածի 3-րդ մասը «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի դեպարտամենտում» բառերից հետո լրացնել «, Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 4-րդ հոդվածի 7-րդ մասը «պաշտպանի» բառից հետո լրացնել «աշխատակազմի դեպարտամենտների, կանխարգելման ազգային մեխանիզմի իրականացման համակարգողի, մարզային ստորաբաժանումների ղեկավարների, Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի 15-րդ կետը «պաշտպանը» բառից հետո լրացնել «, Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի դեպարտամենտների ղեկավարները» բառերով:

Статья 1. Часть 3 статьи 3 Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н (далее – Закон) после слов “Департаменте Следственного комитета Республики Армения” дополнить словами “, Аппарате Защитника прав человека Республики Армения”.
Статья 2. Часть 7 статьи 4 Закона после слова “Защитника прав человека Республики Армения” дополнить словами “, руководителей департаментов, координатора по реализации национального механизма противодействия, руководителей областных структурных подразделений Аппарата Защитника прав человека Республики Армения”.
Статья 3. Пункт 15 статьи 5 Закона после слова “ Защитник прав человека Республики Армения,” дополнить словами “руководители департаментов Аппарата Защитника прав человека Республики Армения;”.