Հոդված 1. «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի 23-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 5-րդ եւ 6-րդ մասերով.
«5. Սույն օրենքի 32-րդ հոդվածով նախատեսված գույքի եւ եկամուտների հայտարարագիր ներկայացնելու պարտականություն ունեցող անձինք պարտավոր են դրամական միջոցներով փոխառություն հանձնելը կամ ստանալը, հանձնած կամ ստացած դրամական միջոցներով փոխառության դիմաց վճարներ (տոկոսներ կամ այլ հատուցում) հանձնելը կամ ստանալը, դրամական միջոցներ նվիրատվություն ստանալը, դրամական միջոցներով արտահայտված շահաբաժիններ ստանալը,  ձեռնարկատիրական գործունեությունից եկամուտ ստանալը, գույքը  օտարելուց  եկամուտ ստանալը,  վարձակալության դիմաց վճար կամ այլ հատուցում ստանալը, քաղաքացիաիրավական այլ պայմանագրերից եկամուտ ստանալը, վճարներ ստանալը, գույքային իրավունքներից եկամուտ ստանալը կատարել բացառապես անկանխիկ ձեւով, եթե միանվագ ստացվող կամ տրվող  գումարը  գերազանցում է 2.000.000 Հայաստանի Հանրապետության դրամը կամ դրան համարժեք արտարժույթը:
6. Սույն հոդվածի 5-րդ մասով սահմանված պահանջի խախտմամբ ստացված եկամուտը սույն օրենքի իմաստով չի համարվում օրինական:»:

Статья 1. Статью 23 Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н дополнить частями 5 и 6 следующего содержания:
“5. Лица, имеющие обязанность представлять  предусмотренную статьей 32 настоящего Закона декларацию об имуществе и доходах, обязаны производить выдачу или получение ссуды в виде денежных средств, выдачу или получение платежей (процентов или иных компенсаций) за  ссуду, выданную или полученную в виде денежных средств, получение дарений в виде денежных средств, получение  выраженных в денежных средствах дивидендов, получение дохода от предпринимательской деятельности, получение дохода от отчуждения имущества, получение платы или иной компенсации за аренду,  получение дохода, получение платежей от других гражданско-правовых договоров, получение дохода от имущественных прав исключительно в безналичной форме, если единовременно получаемая или выдаваемая сумма превышает 2 000 000 драмов Республики Армения или равноценную сумму в валюте.
6. В контексте настоящего Закона не считается законным доход, полученный с нарушением требования, установленного частью 5 настоящей статьи.”.