«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«3) լիցենզավորման ենթակա գործունեության իրականացման ժամանակ այդ լիցենզիայի պահանջների ու պայմանների այնպիսի խախտման դեպքում, որոնք անմիջական վտանգ կամ ռիսկ են պարունակում մարդկանց կյանքի կամ առողջության համար կամ այդ լիցենզիայի պահանջների ու պայմանների, լիցենզավորման ենթակա գործունեությունը կարգավորող օրենսդրության պահանջների կոպիտ խախտման դեպքում:»:
Հոդված 2. Օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «3. Առողջապահության բնագավառ» բաժնում`
1) 1-ին կետը լրացնել «Ո» տառով՝ 8-րդ սյունակում.
2) 2-րդ կետը լրացնել «Հ» տառով՝ 9-րդ սյունակում:
Հոդված 3. Օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «3. Առողջապահության բնագավառ» բաժինը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 6-րդ կետով.

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. Пункт 3 части 1 статьи 36 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193 – Н (далее – Закон) изложить в следующей редакции:
“3) при такомнарушении во время осуществления подлежащей лицензированию деятельности требований и условий этой лицензии, которые содержат непосредственную угрозу или риски жизни или здоровью людей, либо в случае грубого нарушения требований и условий лицензии, требований законодательства, регулирующего деятельность, подлежащую лицензированию;”.
Статья 2. В разделе “3. Область здравоохранения” таблицы части 2 статьи 43 Закона:
1) графу 8 пункта 1 дополнить буквами “ПК”;
2) графу 9 пункта 2 дополнить буквой “О”.
Статья 3. Раздел “3. Область здравоохранения” части 2 таблицы статьи 43 Закона дополнить пунктом 6 следующего содержания:
6 .
Оптовая реализация лекарств
Статья 4 . Настоящий Закон вступает в силу через шесть месяцев после его официального опубликования.