«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի 1-ին հոդվածի երկրորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Սույն օրենքը չի տարածվում արտաքին առեւտրային նպատակով ապրանքների արտահանման եւ (կամ) ներմուծման լիցենզիաների, պետական սեփականություն հանդիսացող ընդերքի եւ բնական ռեսուրսների օգտագործման համար տրվող թույլտվությունների (լիցենզիաների), ինչպես նաեւ քաղաքացիաիրավական հարաբերությունների ընթացքում կնքվող լիցենզային պայմանագրերի վրա:»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում «Հայաստանի Հանրապետության՝ «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» 2014 թվականի մայիսի 29-ի պայմանագրին միանալու մասին» պայմանագիրն ուժի մեջ մտնելու օրվանից:

Статья 1. Абзац второй статьи 1 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193–Н изложить в следующей редакции:
“Настоящий Закон не распространяется на лицензии на вывоз и (или) ввоз товаров для внешней торговли, разрешения (лицензии), выдаваемые напользование недрами и природными ресурсами, явлющимися государственной собственностью,а также на лицензионные договоры, заключаемые при гражданско-правовых отношениях”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу со дня вступления в силу Договора ՙ О присоединении Республики Армения к Договору “О Евразийском экономическом союзе” от 29 мая 2014 года ՚ .