Այլընտրանքային ծառայության մասին
«ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 10.06.2014
Հոդված 1. «Այլընտրանքային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2003 թվականի դեկտեմբերի 17-ի ՀՕ-6-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 4-րդ հոդվածի առաջին նախադասությունում «փետրվարի» բառը փոխարինել «մայիսի» բառով, իսկ «օգոստոսի» բառը՝ «հոկտեմբերի» բառով:
Հոդված 2. Օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Սույն հոդվածի 4-րդ մասում նշված կարգով դիմումը վերադարձնելու կամ սույն մասում նշված կարգով դիմումը կրկին չներկայացվելու, ինչպես նաեւ սույն օրենքի 8.1-ին հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ դիմումը մերժվելու դեպքերում քաղաքացին ենթակա է պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչի:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "ОБ АЛЬТЕРНАТИВНОЙ СЛУЖБЕ"
Статья 1. В первом предложении статьи 4 Закона Республики Армения “Об альтернативной службе” от 17 декабря 2003 года ЗР – 6 – Н (далее – Закон) слово “февраля” заменить словом “мая”, а слово “августа” - словом “октября”.
Статья 2. Часть 5 статьи 7 Закона дополнить новым предложением следующего содержания: “В случае возвращения заявления в порядке, указанном в части 4 настоящей статьи, или непредставления заявления повторно в порядке, указанном в настоящей части, а также отклонения заявления в соответствии с частью 4 статьи 8.1 настоящего Закона гражданин подлежит призыву на обязательную военную службу.”.