Հայաստանի Հարապետության քաղաքացու անձնագրի մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱՑՈՒ ԱՆՁՆԱԳՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 20.03.2012
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի նոյեմբերի 30-ի ՀՕ-287-Ն օրենքի  (այսուհետ` Օրենք) 5-րդ հոդվածի 4-րդ մասը «նախատեսված» բառից հետո լրացնել «պարտադիր» բառով:
Հոդված  2. Օրենքի  9-րդ  հոդվածի  2-րդ  մասը  շարադրել  հետեւյալ խմբագրությամբ.
«2. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներն իրավունք ունեն ստանալու կամ փոխանակելու Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 1998 թվականի դեկտեմբերի 25-ի թիվ 821 որոշմամբ նախատեսված անձնագրերը:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ПАСПОРТЕ ГРАЖДАНИНА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ”
Принят 20.03.2012
Статья 1. Часть 4 статьи 5 Закона Республики Армения “О паспорте гражданина Республики Армения”  от 30 ноября 2011 года ЗР-287-Н (далее – Закон) после слова “фиксируются” дополнить словом “обязательные”.
Статья 2. Часть 2 статьи 9 Закона изложить в следующей редакции:
“2. Граждане Республики Армения после вступления настоящего Закона в силу имеют право получать или заменять паспорта, предусмотренные постановлением Правительства Республики Армения от 25 декабря 1998 года N 821.”.