ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի մայիսի 5-ի քաղաքացիական օրենսգրքի (այսուհետ` Օրենսգիրք) 321-րդ հոդվածի 5-րդ կետից հանել «` այդ կազմակերպության կնիքի դրոշմամբ (կազմակերպության ցանկությամբ)» բառերը:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 840-րդ հոդվածի 1-ին կետից հանել «եւ ապրանքային պահեստի կնիքները (կազմակերպության ցանկությամբ)» բառերը:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 998-րդ հոդվածի 3-րդ կետի 6-րդ եւ 7-րդ ենթակետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«6) ապահովադրի ստորագրությունը (եթե ապահովադիրը իրավաբանական անձ է, նրա գործադիր մարմնի ղեկավարի ստորագրությունը) եւ նշում այն մասին, որ ապահովադիրը ծանոթացել է ապահովագրության պայմանագրի պայմաններին.

Статья 1. В пункте 5 статьи 321 Гражданского кодекса Республики Армения от 5 мая 1998 года (далее – Кодекс) исключить слова “ , с приложением печати этой организации (по желанию организации)”.
Статья 2. В пункте 1 статьи 840 Кодекса исключить слова “, и печати товарного склада (по желанию организации)”.
Статья 3. Подпункты 6 и 7 пункта 3 статьи 998 Кодекса изложить в следующей редакции:
“6) подпись страхователя (если страхователь является юридическим лицом, подпись руководителя его исполнительного органа) и отметка о том, что страхователь ознакомился с условиями договора страхования;