«ՇԱՀՈՒԹԱՀԱՐԿԻ ՄԱUԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Շահութահարկի մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության 1997 թվականի uեպտեմբերի 30-ի ՀO-155 oրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 36.4-րդ հոդվածով.
«Հոդված 36.4. «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի հիման վրա ստեղծված Բյուրոյի կողմից շահութահարկի վճարման առանձնահատկությունները
1. «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի հիման վրա ստեղծված Բյուրոն ազատվում է շահութահարկի վճարումից այդ օրենքի համաձայն Բյուրոյի կազմում ստեղծված Երաշխավորման ֆոնդին (այսուհետ` Երաշխավորման ֆոնդ) կատարվող բոլոր վճարների, ինչպես նաեւ Երաշխավորման ֆոնդի օգտին ստացված բոլոր այլ գումարների մասով, ներառյալ` այն եկամուտների մաuով, որոնք uտացվել են Երաշխավորման ֆոնդի միջոցներից կատարված ներդրումներից:»:

Статья 1. Закон Республики Армения “О налоге на прибыль” от 30 сентября 1997 года, ЗР-155 дополнить статьей 36.4 следующего содержания:
“Статья 36.4. Особенности уплаты налога на прибыль Бюро созданного на основании Закона Республики Армения “Об обязательном страховании ответственности вытекающей из использования автотранспортных средств”
1. Бюро, созданное на основании Закона Республики Армения “Об обязательном страховании ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств”, освобождается от уплаты налога на прибыль в части всех платежей, производимых в Фонд гарантирования, созданный в составе Бюро согласно этому Закону (далее-Фонд гарантирования), а также всех других сумм, полученных в пользу Фонда гарантирования, в том числе в части доходов, полученных от вкладов, произведенных из средств Фонда гарантирования.”.