«ԲՆԱԿՉՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԱԿԱՆ ՌԵԳԻՍՏՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի սեպտեմբերի 24-ի ՀՕ-419-Ն օրենքի 3-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մասով.
«Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն ձեռք բերած, Հայաստանի Հանրապետությունում մշտական բնակության վայր չունեցող եւ մշտապես կամ առավելապես օտարերկրյա պետությունում բնակվող անձը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագրով փաստաթղթավորվելիս բնակչության պետական ռեգիստրում հաշվառվում է օտարերկրյա պետությունում իր  բնակության վայրի հասցեով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОМ РЕГИСТРЕ НАСЕЛЕНИЯ”
Статью 3 Закона Республики Армения “О Государственном регистре населения” от 24 сентября 2002 года, ЗР-419-Н дополнить новой частью следующего содержания:
“Лицо, приобретшее гражданство Республики Армения, не имеющее постоянного места жительства в Республике Армения и постоянно или преимущественно проживающее в иностранном государстве, ставится на учет в Государственном регистре населения по адресу его проживания в иностранном государстве при документировании паспортом гражданина Республики Армения.”.