Հոդված 1. «Հաստատագրված վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1998 թվականի հուլիսի 7-ի ՀՕ-236 օրենքի 8-րդ հոդվածը  «հոդվածով» բառից հետո լրացնել  «, բացառությամբ 7 հոդվածի  «ժթ» ենթակետի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 10-րդ հոդվածի 1-ին մասը «վերաբերյալ» բառից հետո լրացնել «, բացառությամբ 7 հոդվածի «ժթ» ենթակետով նախատեսված գործունեության դեպքում» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 59.3-րդ հոդվածի տեքստը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ`
«Ավտոտրանսպորտային միջոցների գազալցման (գազալիցքավորման) գործունեության հաստատագրված վճարի ամսական չափը հաշվարկվում է` ամսվա ընթացքում  իրացված գազի ընդհանուր ծավալի  նկատմամբ մեկ մետր խորանարդ գազի հաշվով  20 դրամ հաշվարկային դրույքաչափ կիրառելով: Հաշվարկային դրույքաչափով հաստատագրված վճարի հաշվարկման համար ամսվա ընթացքում իրացված գազի ծավալը չի կարող պակաս լինել ամսվա ընթացքում  ստացված գազի ծավալի 87.5 տոկոսից:
Ստացված գազի ծավալը չափող հաշվիչ հանգույցի տվյալները հարկային մարմնի պաշտոնատար անձը կարող է վերցնել  գազալցման կայանի աշխատանքային ժամերին եւ հաշվիչի վրա դնել դրոշմակնիք.»:
Հոդված 4. Ուժը կորցրած ճանաչել օրենքի 59.4-րդ  եւ 59.5-րդ հոդվածները:
Հոդված 5. Օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 59.6-րդ հոդվածով.
«Հոդված 59.6.  Ավտոտրանսպորտային միջոցների գազալցման (գազալիցքավորման) գործունեության հաստատագրված վճարի նվազագույն  ամսական չափը
Ավտոտրանսպորտային միջոցների գազալցման (գազալիցքավորման) գործունեության հաստատագրված վճարի նվազագույն ամսական չափը յուրաքանչյուր գազալցման կայանի համար չի կարող պակաս լինել`
Երեւան քաղաքում գտնվող գազալցման կայանի համար`  1500000 դրամ,
Արարատի, Արմավիրի, Կոտայքի, Արագածոտնի մարզերում գտնվող գազալցման կայանների  համար`  1125000 դրամ,
այլ վայրերում գտնվող գազալցման կայանների  համար`  900000 դրամ:»:
Հոդված 6. Օրենքի 94-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ա» ենթակետը «մեծությունը» բառից առաջ լրացնել «, ինչպես նաեւ 7 հոդվածի «ժթ» ենթակետում նշված գործունեության հաստատագրված վճարի չափի» բառերով, իսկ «մեծությունից» բառից հետո` «(հաստատագրված վճարի չափից)» բառերով:

Статья 1. Статью 8 Закона Республики Армения “О фиксированных платежах” от 7 июля 1998 года,ЗР – 236 после слов “видам деятельности,” дополнить словами “за исключением пункта “у” статьи 7,”.
Статья 2. Часть 1 статьи 10 Закона после слов “настоящим Законом,” дополнить словами “за исключением случая деятельности, предусмотренной пунктом “у” статьи 7,”.
Статья 3. Текст статьи 59.3 Закона изложить в следующей редакции:
“Размер месячного фиксированного платежа за деятельность по газозаправке (газонаполнению) автотранспортных средств исчисляется с применением расчетной ставки из расчета 20 драмов за один кубический метр газа к общему объему газа, реализованному в течение месяца. При исчислении фиксированного платежа по расчетной ставке реализованный в течение месяца объем газа не может составлять менее 87,5 процента объема газа, полученного в течение месяца. Должностное лицо налогового органа может снимать данные счетного узла, измеряющего объем полученного газа, и проставлять пломбу на счетчике в часы работы газозаправочной станции.”.
Статья 4. Статьи 59.4 и 59.5 Закона признать утратившими силу.
Статья 5. Закон дополнить статьей 59.6 следующего содержания:
“Статья 59.6 Размер минимального месячного фиксированного платежа за деятельность по газозаправке (газонаполнению) автотранспортных средств
Размер минимального месячного фиксированного платежа за деятельность по газозаправке (газонаполнению) автотранспортных средств для каждой газозаправочной станции не можеть быть меньше:
для газозаправочной станции, находящейся в городе Ереване – 1500000 драмов,
для газозаправочных станций, находящихся в Араратской, Абовянской, Котайкской, Арагацотнской областях - 1125000 драмов, для газозаправочных станций, находящихся в других местностях - 900000 драмов.”.
Статья 6. Подпункт “а” пункта 1 статьи 94 Закона после слов “за соответствующий период,” дополнить словами “а также размер фиксированного платежа за деятельность, указанную в пункте “у” статьи 7,”, а после слов “коэффициентов фикированного платежа” дополнить словами “(размера фиксированного платежа)”.
Статья 7. Настоящий Закон вступает в силу с 1 числа месяца, следующего за месяцем его официального опубликования.