«ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԱԿՏԵՐԻ ՄԱUԻՆ» ՀԱՅԱUՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ OՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱUԻՆ
Հոդված 1. «Իրավական ակտերի մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության oրենքի (3 ապրիլի 2002 թվականի, ՀO-320, այսուհետ` օրենք) 17-րդ հոդվածի 3-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով.  «Համապետական ընտրություններ (հանրաքվե) նշանակելուց հետո` մինչեւ ընտրությունների (հանրաքվեի) արդյունքների ամփոփման վերաբերյալ որոշում ընդունելը, կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նորմատիվ որոշումներն ուժի մեջ են մտնում սույն օրենքով սահմանված կարգով պետական իրավական փորձաքննություն անցնելուց եւ պետական գրանցում ստանալուց հետո` «Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթում հրապարակվելու հաջորդ օրվանից:»:
Հոդված 2. Օրենքի 55-րդ հոդվածի 2-րդ մասը «նախատեսված չէ» բառերից հետո լրացնել «, բացառությամբ սույն օրենքով նախատեսված դեպքերի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРАВОВЫХ АКТАХ"
Часть 3 статьи 17 Закона Республики Армения ,,О правовых актах" (3 апреля 2002 года, ЗР-320, далее - Закон) дополнить новым предложением следующего содержания: ,,После назначения общегосударственных выборов (референдума), до принятия постановления о подведении итогов выборов (референдума), нормативные постановления Центральной избирательной комиссии вступают в силу в установленном настоящим Законом порядке после прохождения государственной правовой экспертизы и получения государственной регистрации, на следующий день после их опубликования в газете ,,Айастани Анрапетутюн" (,,Республика Армения").".
Статья 2. Часть вторую статьи 55 после слов ,,более поздний срок" дополнить словами ,, , за исключением случаев, предусмотренных настоящим Законом".