«ՆՈՏԱՐԻԱՏԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Նոտարիատի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (4 դեկտեմբերի 2001 թվականի, ՀՕ-274-Ն) 73-րդ հոդվածի 1-ին կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությամբ`
«Պետական արժեթղթերով, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից թողարկված արժեթղթերով կատարվող գործառնությունների կարգը սահմանող նորմատիվ իրավական ակտերով նախատեսված դեպքերում նոտարը Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկից դեպոզիտ է ընդունում գրավադրված դրամական գումարներ՝ դրանք պարտատիրոջը հանձնելու նպատակով: Այդ դեպքում Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի դիմումում, բացի իր անվանումից ու գտնվելու վայրից, հստակ նշվում են նաեւ տեղեկություններ գրավատուի եւ գրավառուի ենթապահառուների վերաբերյալ եւ դրամը որպես դեպոզիտ պահպանելու ժամկետները: Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկն իր դիմումով կարող է փոփոխություն կամ լրացում կատարել դեպոզիտի պայմանների մեջ: Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի դիմումով դեպոզիտը կարող է դադարել:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О НОТАРИАТЕ"
Пункт 1 статьи 73 Закона Республики Армения ,,О нотариате" (4 декабря 2001 года, ЗР-274-Н) дополнить новым абзацем следующего содержания:
,,Нотариус в случаях, предусмотренных нормативными правовыми актами, устанавливающими порядок совершения операций с государственными ценными бумагами, а также с выпущенными Центральным банком Республики Армения ценными бумагами, принимает от Центрального банка Республики Армения в депозит помещенные в заклад денежные суммы с целью обязательной передачи их кредитору. В этом случае в заявлении Центрального банка Республики Армения кроме своего наименования и места нахождения четко указываются также сведения о субдепозитариях закладчика и залогодержателя и срок хранения денег в качестве депозита. Центральный банк Республики Армения по своему заявлению может внести изменение или дополнение в условия депозита. Депозит может быть прекращен по заявлению Центрального банка Республики Армения.".