«ՏԵՂԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԵՐԻ ԵՎ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 21.03.2006
Հոդված 1. «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 դեկտեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-185-Ն) 10-րդ հոդվածում՝
ա)  8-րդ կետի «բ» ենթակետում «2500-5000 դրամ» բառերը փոխարինել «2500-3500 դրամ» բառերով.
բ)  8-րդ կետը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «դ» ենթակետով.
«դ) մինչեւ 2006 թվականի հոկտեմբերի 1-ը`  ծխախոտի արտաքին գովազդի համար` 3000-5000 դրամ:».
գ)  8-րդ կետի «Սույն կետի «գ» ենթակետով սահմանված տեղական տուրքը տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից կիրառվում է նաեւ համայնքի տարածքում տեղադրված դատարկ գովազդային վահանակների յուրաքանչյուր քառակուսի մետրի համար:» բառերը փոխարինել «ե) դատարկ գովազդային վահանակների  համար՝  700 դրամ։» բառերով.
դ) 11-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«11. Սույն հոդվածով (բացառությամբ 1-ին, 2-րդ եւ 3-րդ կետերի) սահմանված դրույքաչափերի վերին սահմանները քաղաքային համայնքներում կարող են լինել 1.5, իսկ թաղային համայնքներում՝ 1.75 անգամ ավելի։»։

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О МЕСТНЫХ ПОШЛИНАХ И ПЛАТЕЖАХ"
Статья 1. В статье 10 Закона Республики Армения ,,О местных пошлинах и платежах" (26 декабря 1997 года, ЗР-185-Н):
а) в подпункте ,,б" пункта 8 слова ,,2500-5000 драмов" заменить словами ,,2500-3500 драмов";
б) пункт 8 дополнить подпунктом ,,г" следующего содержания:
,,г) для внешней рекламы, рекламирующей табачные изделия, – в размере 3000-5000 драмов до 1 октября 2006 года.";
в) в пукте 8 слова ,,Органами местного самоуправления местная пошлина, установленная подпунктом ,,в" настоящего пункта, применяется также за каждый квадратный метр свободных рекламных щитов, установленных на территории муниципалитета." заменить словами ,,д) для свободных рекламных щитов – в размере 700 драмов.";
г) пункт 11 изложить в следующей редакции:
,,11. В городских муниципалитетах верхние пределы ставок, установленных настоящей статьей (за исключением пунктов 1, 2 и 3), могут быть выше в 1.5 раза, а в окружных муниципалитетах – в 1.75 раза.".