«ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (14 մայիսի 1997 թվականի, ՀՕ-118) 441 -րդ հոդվածում՝
ա) ուժը կորցրած ճանաչել առաջին մասը.
բ) երկրորդ մասից հանել «, առանց ապրանքների մատակարարման եւ ծառայությունների մատուցման դուրս գրված հարկային հաշիվներում, ինչպես նաեւ «Հարկերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով հարկային մարմնի հրապարակած ցանկերում ընդգրկված անձանց կողմից դուրս գրված՝ հարկերի հաշվարկման կամ հաշվանցումների համար հիմք չհանդիսացող հարկային հաշիվներում» բառերը, իսկ «Առանց ապրանքների մատակարարման եւ ծառայությունների մատուցման դուրս գրված» բառերը փոխարինել «Անապրանք փաստաթղթերի օգտագործման միջոցով» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О НАЛОГЕ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ"
Статья 1. В статье 441   Закона Республики Армения “ О налоге на добавленную стоимость” (14 мая 1997 года, ЗР-118):
а) часть первую признать утратившей силу;
б) в части второй исключить слова “ , по сделкам без поставки товаров и оказания услуг, а также суммы НДС, выделенные в налоговых счетах, не являющихся основанием для исчисления или зачета налогов, выписанных лицами, включенными в порядке, установленном Законом Республики Армения ,,О налогах",     в   перечни,     опубликованные     налоговым      органом”,     а       слова “ ,выписанных   без    поставки    товаров    и    оказания     услуг”    заменить    словами “ посредством использования бестоварных документов”.