Բանկային գաղտնիքի մասին
Հոդված 1. «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը (7 հոկտեմբերի 1996 թվականի, ՀՕ-80) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ131 -րդ հոդվածով՝
«Հոդված 131 . Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի շրջանակներում բանկային գաղտնիք պարունակող տեղեկությունների տրամադրումը
«Հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված տեղեկատվությունը Կենտրոնական բանկի կողմից վերլուծվելու արդյունքում, եթե պարզվում է, որ տեղի է ունեցել ապօրինի ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման կամ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեպք կամ փորձ, Կենտրոնական բանկն ուղղակիորեն հաղորդում է ներկայացնում քրեական հետապնդում իրականացնող համապատասխան մարմին:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О БАНКОВСКОЙ ТАЙНЕ”
Статья 1. Закон Республики Армения “О банковской тайне” (7 октября 1996 года, ЗР -80) дополнить статьей 131 следующего содержания:
Статья 131 . Предоставление сведений, содержащих банковскую тайну, в рамках борьбы с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма
Если в результате проведения Центральным банком анализа информации, установленной Законом Республики Армения “О борьбе с легализацией доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма”, выясняется, что имели место случай или попытка легализации доходов, полученных незаконным путем, и финансирования терроризма, Центральный банк представляет сообщение непосредственно в соответствующий орган, осуществляющий уголовное преследование.”.