«ՊԵՏԱԿԱՆ ԿԵՆՍԱԹՈՇԱԿՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (19 նոյեմբերի 2002 թվականի, ՀՕ-519) 41-րդ հոդվածի 1-ին մասում«գործատուների եւ ֆիզիկական անձանց կողմից» բառերը փոխարինել «գործատուների եւ ֆիզիկական անձանց կողմից` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 42-րդ հոդվածի վերջին պարբերությունում «կառավարող» բառը փոխարինել «ձեւավորող» բառով:
Հոդված 3. Օրենքի 43-րդ հոդվածում`
ա) վերնագրից հանել «կառավարումը եւ» բառերը.
բ) առաջին պարբերությունում «կառավարում» բառը փոխարինել «վարում» բառով:
Հոդված 4. Օրենքի 65-րդ հոդվածում`
ա) 1-ին մասի 1-ին կետում «կազմակերպություններից եւ ֆիզիկական անձանցից օրենքով» բառերը փոխարինել «պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների հավաքագրումը, գանձումը եւ հսկողությունը ապահովող լիազորված մարմնից Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից» բառերով.

В части 1 статьи 41 Закона Республики Армения ,,О государственных пенсиях" (19 ноября 2002 года, ЗР-519) слова ,,работодателями и физическими лицами" заменить словами ,,в установленном Правительством Республики Армения порядке работодателями и физическими лицами".
Статья 2. В последнем абзаце статьи 42 Закона слово ,,управляющим" заменить словом ,,формирующим".
а) в названии исключить слова ,,Управление и";
б) в абзаце первом слово ,,управляется" заменить словом ,,ведется".
Статья 4. В статье 65 Закона:
а) в пункте 1 части 1 слова ,,законом порядке от организаций и физических лиц" заменить словами ,,Правительством Республики Армения порядке из уполномоченного органа, обеспечивающего сбор, взимание платежей обязательного социального страхования и надзор за ними,";