Հայաստանի Հանրապետությունում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՇՄԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 21.11.2000
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետությունում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 31 հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով հաշմանդամներն ունեն հատուկ պրոթեզաօրթոպեդիկ կոշիկների եւ բոլոր տեսակի պրոթեզային իրերի (բացառությամբ թանկարժեք մետաղներից պատրաստվող ատամնապրոթեզների) անվճար պատվիրման, նորոգման եւ ստացման իրավունք՝ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեի եւ օրենսդրությամբ չարգելված այլ միջոցների հաշվին։»:

Социальная защита инвалидов в Республике Армения
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ 'О СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ ИНВАЛИДОВ В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ'
Принят 21.11.2000
Статья 1. Статью 31 Закона Республики Армения ,,О социальной защите инвалидов в Республике Армения” изложить в следующей редакции:
"Инвалиды в порядке, установленном Правительством Республики Армения, имеют право на бесплатные заказ, ремонт и получение специальной протезно-ортопедической обуви и всех видов протезных изделий (кроме зубных протезов из драгоценных металлов) за счет средств государственного бюджета Республики Армения и иных не запрещенных законодательством средств.".