ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքի (6 հուլիսի 2000 թվական, ՀՕ-83) 102-րդ հոդվածի աղյուսակում, ըստ ԱՏԳ ԱԱ-ի համապատասխան տողերի, կատարել հետեւյալ լրացումները.
ա)
Ծածկագիրն ըստ ԱՏԳ ԱԱ
Ապրանքի նկարագիրը
Ներմուծում
Արտահանում
3917 22 91 պրոպիլենի պոլիմերներից այլ կոշտ խողովակներ, փողրակներ եւ ճկափողեր՝ տեղակայված կցամասերով՝ քաղաքացիական ավիացիայի համար
5006 00 մետաքսե թել եւ մետաքսե թափոններից մանվածք՝ բաժնեծրարված մանրածախ վաճառքի համար, շերամի բնաթելից թելք
5007 10 000 գործվածք մետաքսի սանրագզվածքից
5007 20 այլ գործվածքներ, պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի մետաքսե թելեր կամ մետաքսե թափոններ, բացի մետաքսի սանրագզվածքից
5007 90 այլ գործվածքներ՝ մետաքսե թելերից կամ մետաքսի թափոններից
5407 10 000 գործվածքներ՝ պատրաստվող նեյլոնե կամ այլ պոլիամիդներից կամ պոլիեթերների բարձր ամրության թելերից
5407 20 գործվածքներ՝ պատրաստվող հարթ կամ նմանատիպ թելերից
5407 30 000 գործվածքներ՝ հիշատակված XI բաժնի 9-րդ ծանոթության մեջ
5407 41 000 սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի նեյլոնե կամ այլ պոլիամիդների թելեր
5407 42 000 ներկված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի նեյլոնե կամ այլ պոլիամիդների թելեր
5407 43 000 տարբեր գույնի թելերից այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի նեյլոնե կամ այլ պոլիամիդների թելեր
5407 44 000 տպվածքով այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի նեյլոնե կամ այլ պոլիամիդների թելեր
5407 51 000 սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի տեքստուրացված պոլիեթերային թելեր
5407 52 000 ներկված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի տեքստուրացված պոլիեթերային թելեր
5407 53 000 տարբեր գույնի թելերից այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի տեքստուրացված պոլիեթերային թելեր
5407 54 000 տպվածքով այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի տեքստուրացված պոլիեթերային թելեր
5407 61 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի չտեքստուրացված պոլիեթերային թելեր
5407 69 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի չտեքստուրացված պոլիեթերային թելեր՝ այլ
5407 71 000 սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի սինթետիկ թելեր
5407 72 000 ներկված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի սինթետիկ թելեր
5407 73 000 տարբեր գույնի թելերից այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի սինթետիկ թելեր
5407 74 000 տպվածքով այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի սինթետիկ թելեր
5407 81 000 սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.%-ից պակաս սինթետիկ թելեր, հիմնականում կամ բացառապես բամբակե մանրաթելերի հետ խառնված
5407 82 000 ներկված այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.%-ից պակաս սինթետիկ թելեր, հիմնականում կամ բացառապես բամբակե մանրաթելերի հետ խառնված
5407 83 000 տարբեր գույնի թելերից այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.%-ից պակաս սինթետիկ թելեր, հիմնականում կամ բացառապես բամբակե մանրաթելերի հետ խառնված
5407 84 000 տպվածքով այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.%-ից պակաս սինթետիկ թելեր, հիմնականում կամ բացառապես բամբակե մանրաթելերի հետ խառնված
5407 91 000 այլ գործվածքներ սինթետիկ համալիր թելերից՝ սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված
5407 92 000 այլ գործվածքներ սինթետիկ համալիր թելերից՝ ներկված
5407 93 000 այլ գործվածքներ սինթետիկ համալիր թելերից՝ տարբեր գույնի թելերից
5407 94 000 այլ գործվածքներ՝ սինթետիկ համալիր թելերից՝ տպվածքով
5408 10 000  գործվածքներ՝ բարձր ամրության վիսկոզային թելերից
5408 21 000 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի արհեստական թելեր կամ հարթ կամ նմանատիպ թելեր՝ սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված
5408 22 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի արհեստական թելեր կամ հարթ կամ նմանատիպ թելեր՝ ներկված
5408 23 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի արհեստական թելեր կամ հարթ կամ նմանատիպ թելեր՝ տարբեր գույնի թելերից
5408 24 000 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 85 զանգվ.% կամ ավելի արհեստական թելեր կամ հարթ կամ նմանատիպ թելեր՝՝ տպվածքով
5408 31 000 այլ գործվածքներ արհեստական համալիր թելերից՝ սպիտակեցված կամ չսպիտակեցված
5408 32 000 այլ գործվածքներ արհեստական համալիր թելերից՝ ներկված
5408 33 000 այլ գործվածքներ արհեստական համալիր թելերից՝ տարբեր գույնի թելերից
5408 34 000 այլ գործվածքներ արհեստական համալիր թելերից՝ տպվածքով
5804 10 շղարշ եւ այլ ցանցահյուս պաստառներ
5804 21 ժանյակներ մեքենայական գործվածքի՝ քիմիական թելերից
5804 29 ժանյակներ մեքենայական գործվածքի՝ այլ մանածագործական նյութերից
5804 30 000 ժանյակներ՝ ձեռքով գործված
5805 00 000 որմնագորգեր՝ ձեռքով գործված` բելգիական, օբյուսոնյան, բովե եւ համանման որմնագորգերի տիպի եւ որմնագորգեր ասեղով կարված (օրինակ` հարթակարով, խաչակարով), պատրաստի կամ ոչ պատրաստի
5806 10 000 խավավոր գործվածքներ (ներառյալ սրբիչային նրբախավավորները եւ նմանատիպ նրբախավավոր գործվածքները) եւ տրեզային գործվածքներ
5806 20 000 այլ գործվածքներ՝ պարունակող 5 զանգվ.% կամ ավելի առաձգական կամ ռետինե թելեր
5806 31 000 այլ գործվածքներ՝ բամբակե մանվածքից
5806 32  այլ գործվածքներ՝ քիմիական թելերից
5806 39 000 այլ գործվածքներ՝ այլ մանածագործական նյութերից
5806 40 000 անթեզաթել գործվածքներ՝ սոսնձմամբ ամրացված (բոլդյուկ)
5807 10  պիտակներ, խորհրդանշաններ եւ նմանատիպ արտադրանք մանածագործական նյութերից, կտորներով, ժապավեններով կամ ըստ ձեւի կամ չափի ձեւված, բայց չասեղնագործված
5807 90 այլ պիտակներ, խորհրդանշաններ եւ նմանատիպ արտադրանք մանածագործական նյութերից, կտորներով, ժապավեններով կամ ըստ ձեւի կամ չափի ձեւված, բայց չասեղնագործված
5808 10 000 ժապավենաթել՝ հյուսված կտորով
5808 90 000 այլ ժապավենաթել՝ հյուսված կտորով
5809 00 000 գործվածքներ մետաղական թելերից եւ գործվածքներ մետաղացված թելերից՝ 5605 ապրանքային դիրքի, օգտագործվող հագուստեղենում, որպես կահույքի գործվածք կամ համանման նպատակներով, այլ տեղում չհիշատակված կամ չներառված
5810 10  ասեղնագործվածք՝ առանց տեսանելի հիմքի
5810 91 այլ ասեղնագործվածք՝ բամբակե մանվածքից
5810 92 այլ ասեղնագործվածք՝ քիմիական թելերից
5810 99 այլ ասեղնագործվածք՝ այլ մանածագործական նյութերից
5811 00 000 մգդակած մանածագործական նյութեր կտորով, բաղկացած մեկ կամ մի քանի մանածագործական նյութերի շերտերից, միացված փափուկ միջադիր շերտով՝ կարով կամ այլ եղանակով, բացի 5810 ապրանքային դիրքի ասեղնագործվածքներից
7010 90 310
7010 90 410
7010 90 430
7010 90 450
7010 90 470
7010 90 510
7010 90 530
7010 90 550
7010 90 570
շշեր, մինչեւ 2.5 լ եւ ավելի նոմինալ ծավալով, խմիչքների եւ ըմպելիքների համար՝ անգույն եւ գունավոր ապակուց
7615 11 000 ճիլոպներ՝ խոհանոցային ամանեղենը մաքրելու համար, բարձիկներ մաքրելու կամ ողորկելու համար, ձեռնոցներ եւ նմանատիպ արտադրանք՝ ալյումինից
7615 19 ճաշի, խոհանոցային ապրանքներ կամ այլ ապրանքներ կենցաղային կարիքների համար եւ դրանց մասերը ալյումինից՝ այլ
7615 20 000 ալյումինից սանիտարատեխնիկական սարքավորումներ եւ նրանց մասերը
7616 10 000 մեխեր, կոճգամներ, պահունդներ (բացի 8305 ապրանքային դիրքում նշվածներից), պտուտակներ, հեղույսներ, մանեկներ, ներպտուտակվող կեռեր, գամեր, երիթներ, երիթակներ, տափօղակներ եւ համանման արտադրատեսակներ
7616 91 000 ալյումինե լարից գործվածք, վանդակաճաղեր, ցանցեր եւ ցանկապատեր
7616 99 ալյումինե այլ արտադրատեսակներ՝ այլ
8517 11 000 անհաղորդալարային լսափողով հեռախոսային ապարատներ՝ հաղորդալարային կապի համար
8517 19 100 տեսախոսեր
8517 19 900 այլ՝ հեռախոսային ապարատներ
8517 21 000 ֆակսիմիլային ապարատներ
8517 22 000 հեռատպիչներ
8517 50 100 ապարատներ՝ կրող հաճախականությամբ հաղորդալարային կապի համակարգի համար
8517 50 900 ապարատներ՝ կապի թվային հաղորդալարային համակարգերի համար
8517 80 100 տնային խոսափողեր
8517 80 900 այլ էլեկտրական հեռախոսային կամ հեռագրային սարքեր՝ հաղորդալարային կապի համար
8517 90 110 8517 50 100 ենթաենթադիրքի ապարատների էլեկտրոնային մոդուլներ
8517 90 190 8517 50 100 ենթաենթադիրքի ապարատների այլ մասեր
8517 90 820 այլ ապարատների էլեկտրոնային մոդուլներ
8517 90 880 այլ ապարատների մասեր՝ այլ
8518 10 200 միկրոֆոններ, որոնք ունեն 300 հերցից մինչեւ 3.4 կիլոհերց հաճախականության շերտագիծ, 10 մմ տրամագիծ եւ 3 մմ ոչ ավելի բարձրություն՝ հեռահաղորդակցության համար օգտագործվող
8518 29 200 բարձրախոսներ 300 հերցից մինչեւ 3.4 կիլոհերց հաճախականության շերտագիծ եւ 50 մմ ոչ ավելի տրամագիծ ունեցող՝ հեռահաղորդակցության համար օգտագործվող
8518 30 200 հեռախոսային հաղորդալարային լսափողեր
8520 20 000 հեռախոսային ինքնապատասխանիչներ
8522 90 510 հեռախոսային ինքնապատասխանիչների էլեկտրոնային մոդուլներ
8523 11 000 մագնիսական ժապավեններ՝ չձայնագրված, 4 մմ ոչ ավելի լայնքով
8523 12 000 մագնիսական ժապավեններ՝ չձայնագրված, 4 մմ ավելի, բայց 6.5 մմ ոչ ավել լայնքով
8523 13 000 մագնիսական ժապավեններ՝ չձայնագրված, 6.5 մմ ավելի լայնքով
8523 20 մագնիսական սկավառակներ՝ չձայնագրված
8523 90 000 այլ պատրաստի կրիչներ՝ չձայնագրված
8524 31 000 սկավառակներ՝ լազերային համակարգերի համար՝ ձայնից եւ պատկերից տարբերվող երեւույթների վերարտադրման համար
8524 40 մագնիսային ժապավեններ՝ ձայնից եւ պատկերից զատ երեւույթների վերարտադրման համար
8524 91 000 այլ կրիչներ՝ ձայնից եւ պատկերից զատ երեւույթների վերարտադրման համար
8525 30 հեռուստախցիկներ
8525 40 տեսախցիկներ կադր առ կադր պատկերման եւ տեսագրող խցիկներ, այլ, թվային խցիկներ
8528 12 900 էլեկտրոնային մոդուլներ՝ հաշվողական մեքենաներում ներկառուցելու համար
8528 13 000 հեռուստախցային կապի ընդունման ապարատներ՝ սեւ-սպիտակ կամ այլ մոնոքրոն պատկերման
8528 30 050 տեսապրոյեկտորներ՝ հարթ դիսպլեյի օգնությամբ աշխատող, ունակ վերարտադրելու հաշվողական մեքենայից ստացվող թվային ինֆորմացիան
8529 90 400 8525 10 500, 8525 20 910, 8525 20 990, 8529 40 110 եւ
8527 90 920 ենթաենթադիրքերի սարքերի մասեր
8543 11 000 իոնային պատվաստման տեղակայանքներ կիսահաղորդչային նյութերի լեգիրացման համար
8543 81 000 քարտեր եւ պիտակներ հատուկ նշագրումով, որոնց գործունեությունը հիմնված է մոտեցման սկզբունքի վրա
8543 89  այլ էլեկտրական մեքենաներ եւ ապարատներ՝ անհատական ֆունկցիաներ ունեցող, տվյալ խմբի այլ տեղում չհիշատակված եւ չներառված
8543 90 100 մոդուլներ եւ հանգույցներ, կազմված իրար միացված երկու եւ ավելի մասերից կամ դետալներից՝ օդանավերի գրանցիչների համար քաղաքացիական ավիացիայում
8543 90 200 էլեկտրոնային մոդուլներ՝ հաշվողական մեքենաներում տեղադրելու համար
8543 90 300 8543 11 000, 8543 30 200, 8543 89 650 կամ 8543 89 730 ենթաենթադիրքերի սարքերի համար
8708 99 87018705 ապրանքային դիրքերի շարժիչավոր տրանսպորտային միջոցների մասեր, պարագաներ՝ այլ
9006 10 100 նկարող սարքեր՝ օգտագործվող դիմակներ կամ ֆոտոձեւանմուշներ պատրաստելու համար
9006 99 000 ֆոտոխցիկների, ֆոտոբռնկիչների եւ լամպ բռնկիչների մասեր եւ պարագաներ՝ այլ
9403 70 100 կահույք պլաստմասսայե՝ քաղաքացիական ավիացիայի համար
բ)
8514 10 050 վառարաններ եւ դիմադրության խցեր՝ կիսահաղորդչային թիթեղաթերթերի հիմքի վրա՝ կիսահաղորդչային սարքեր պատրաստելու համար
8514 20 050 վառարաններ եւ խցեր գործող ինդուկցիոն կամ դիէլեկտրիկական կորուստների երեւույթների հիմքով՝ կիսահաղորդչային թիթեղաթերթերի հիմքի վրա՝ կիսահաղորդչային սարքեր պատրաստելու համար
8514 30 110 ինֆրակարմիր ճառագայթմամբ վառարաններ կիսահաղորդչային թիթեղաթերթերի վրա կիսահաղորդչային սարքեր պատրաստելու համար
8514 30 910 այլ վառարաններ եւ խցեր՝ կիսահաղորդչային թիթեղաթերթերի վրա կիսահաղորդչային սարքեր պատրաստելու համար
8514 90 200 8514 10 050, 8514 20 050, 8514 30 110 կամ 8514 30 910 ենթաենթադիրքերի մեքենաների մասեր
8517 30 000 կոմուտատորներ հեռախոսային կամ հեռագրային կապի համար
8524 39 100 լազերային կարդացող համակարգերի համար սկավառակներ՝ այլ
8524 99 100 այլ կրիչներ հրահանգների, տվյալների, ձայնի եւ պատկերի վերարտադրման համար, ձայնագրված մեքենայական ընթերցման համար մատչելի երկուական տեսքով
8525 20 910 հաղորդող սարքեր, իր մեջ ընդունող սարք ընդգրկող, կապի բջջային ցանցի համար (շարժական հեռախոսներ)
8525 20 990 այլ հաղորդող ապարատներ՝ իր մեջ ընդունող սարք ընդգրկող
8527 90 920 դյուրակիր ընդունիչներ` կանչի ազդանշաններ կամ փեյջինգային հաղորդագրություն ընդունելու համար
8529 10 150 ալեհավաքներ` ռադիոհեռագրային կամ ռադիոհեռախոսային սարքերի համար
8543 89 150 էլեկտրական մեքենաներ՝ թարգմանչի կամ բառարանի ֆունկցիաներով
8543 89 730 սարքավորումներ` կիսահաղորդչային սարքերի հերմետիզացման համար
8543 89 790 սարքեր` հաշվողական մեքենաներին եւ դրանց բլոկներին հնարավորություն ընձեռող աուդիոազդանշաններ մշակելու համար (ձայնային քարտեր)
9009 11 000 էլեկտրաստատիկ ֆոտոպատճենահանող մեքենաներ` սկզբնական պատկերն անմիջականորեն պատճենի վրա վերարտադրելու միջոցով աշխատող (ուղղակի գործընթաց)
9009 21 000 այլ ֆոտոպատճենահանող մեքենաներ՝ ներկառուցված օպտիկական համակարգով
Հոդված 2. Սույն օրենքի 1-ին հոդվածի «ա» ենթակետում նշված ապրանքների համար օրենքն ուժի մեջ է մտնում 2003 թվականի հունվարի 1-ից, իսկ «բ» ենթակետում նշված ապրանքների համար՝ 2007 թվականի հունվարի 1-ից:

Статья 1. В Таблице статьи 102 Таможенного кодекса Республики Армения (6 июля 2000 года, ЗР-83) внести следующие дополнения по соответствующим строкам ТН ВЭД:
Код по
ТН ВЭД
Наименование товара
Ввоз Вы-
воз
3917 22 91 прочие трубы, трубки и шланги, жесткие из полимеров пропилена с установленными фитингами, для гражданской авиации
5006 00 нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованная для розничной продажи; волокно из фиброина шелкопряда
5007 10 000 ткани из шелкового гребенного очеса
5007 20 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более шелковых нитей или шелковых отходов, кроме шелкового гребенного очеса
5007 90 прочие ткани из шелковых нитей или шелковых отходов
5407 10 000 ткани, изготавливаемые из нитей высокой прочности
из нейлона, или других полиамидов, или полиэфиров
5407 20 ткани, изготавливаемые из плоских или аналогичных нитей
5407 30 000 ткани, упомянутые в примечании 9 к разделу Хl
5407 41 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов, отбеленные или неотбеленные
5407 42 000 прочие окрашенные ткани, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов
5407 43 000 прочие ткани из нитей различных цветов, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов
5407 44 000 прочие ткани напечатанные, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов
5407 51 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, отбеленные или неотбеленные
5407 52 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, окрашенные
5407 53 000 прочие ткани из нитей различных цветов, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей
5407 54 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, напечатанные
5407 61 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более нетекстурированных полиэфирных нитей
5407 69 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более нетекстурированных полиэфирных нитей, прочих
5407 71 000 прочие ткани, содержащие 85мас.% или более синтетических нитей, отбеленные или неотбеленные
5407 72 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей, окрашенные
5407 73 000 прочие ткани из нитей различных цветов, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей
5407 74 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей, напечатанные
5407 81 000 прочие ткани, содержащие по массе менее 85% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с волокнами хлопка, отбеленные или неотбеленные
5407 82 000 прочие ткани, содержащие по массе менее 85% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с волокнами хлопка, окрашенные
5407 83 000 прочие ткани, содержащие по массе менее 85% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с волокнами хлопка, из нитей различных цветов
5407 84 000 прочие ткани, содержащие по массе менее 85% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с волокнами хлопка, напечатанные
5407 91 000 прочие ткани из синтетических комплексных нитей, отбеленные или неотбеленные
5407 92 000 прочие ткани из синтетических комплексных нитей, окрашенные
5407 93 000 прочие ткани из синтетических комплексных нитей различных цветов
5407 94 000 прочие ткани из синтетических комплексных нитей, напечатанные
5408 10 000 ткани из высокопрочных вискозных нитей
5408 21 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских, или аналогичных нитей, отбеленные или неотбеленные
5408 22 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских, или аналогичных нитей, окрашенные
5408 23 прочие ткани из нитей различных цветов, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских, или аналогичных нитей,
5408 24 000 прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских, или аналогичных нитей, напечатанные
5408 31 000 прочие ткани из искусственных комплексных нитей, отбеленные или неотбеленные
5408 32 000 прочие ткани из искусственных комплексных нитей, окрашенные
5408 33 000 прочие ткани из искусственных комплексных нитей различных цветов
5408 34 000 прочие ткани из искусственных комплексных нитей, напечатанные
5804 10 тюль и прочие сетчатые полотна
5804 21 кружева машинного вязания из химических нитей
5804 29 кружева машинного вязания из прочих текстильных материалов
5804 30 000 кружева ручного вязания
5805 00 000 тканные вручную гобелены типа гобеленов бельгийских, обьюссонских, бовэ и аналогичных гобеленов и гобелены, вышитые иглой (например: гладью, крестиком), готовые или неготовые
5806 10 000 ворсовые ткани (включая махровые полотенечные и подобные махровые ткани) и синельные ткани
5806 20 000 прочие ткани, содержащие 5% или более по массе эластомерных или резиновых нитей
5806 31 000 прочие ткани из хлопчатобумажной пряжи
5806 32 прочие ткани из химических нитей
5806 39 000 прочие ткани из прочих текстильных материалов
5806 40 000 ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5807 10 ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые
5807 90 прочие ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые
5808 10 000 тесьма плетеная в куске
5808 90 000 прочая тесьма плетеная в куске
5809 00 000 ткани из металлических нитей и ткани из металлизованной нити, из товарной позиции 5605, используемые в одежде, в качестве обивочной ткани для мебели или аналогичных целей, в другом месте не поименованные или не включенные
5810 10 вышивки без видимой основы
5810 91 прочие вышивки из хлопчатобумажной пряжи
5810 92 прочие вышивки из химических нитей
5810 99 прочие вышивки из текстильных материалов
5811 00 000 стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок из товарной позиции 5810
7010 90 310
7010 90 410
7010 90 430
7010 90 450
7010 90 470
7010 90 510
7010 90 530
7010 90 550
7010 90 570
бутылки, номинальной емкостью 2,5 л и более, для спиртных и неспиртных напитков, из бесцветного и цветного стекла
7615 11 000 мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия
7615 19 изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия, прочие
7615 20 000 санитарно-техническое оборудование и его части из алюминия прочие
7616 10 000 гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертеные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616 91 000 ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки
7616 99 прочие алюминиевые изделия, прочие
8517 11 000 телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
8517 19 100 видеофоны
8517 19 900 прочие телефонные аппараты
8517 21 000 факсимильные аппараты
8517 22 000 телефаксы
8517 50 100 аппараты для систем проводной связи на несущей частоте
8517 50 900 аппараты для цифровых проводных систем
8517 80 100 домофоны
8517 80 900 прочие электрические телефонные или телеграфные устройства для проводной связи
8517 90 110 электронные модули аппаратов подсубпозиции 8517 50 100
8517 90 190 прочие части аппаратов подсубпозиции 8517 50 100
8517 90 820 электронные модули прочих аппаратов
8517 90 880 прочие части аппаратов, прочие
8518 10 200 микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 29 200 громкоговорители, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, дивметром не более 50 мм, используемые для телекоммуникаций
8518 30 200 телефонные проводные трубки
8520 20 000 автоответчики телефонные
8522 90 510 электронные модули телефонных автоответчиков
8523 11 000 ленты магнитные, незаписанные, шириной не более 4 мм
8523 12 000 ленты магнитные, незаписанные, шириной более 4 мм, но не более 6,5 мм
8523 13 000 ленты магнитные, незаписанные, шириной более 6,5 мм
8523 20 диски магнитные, незаписанные
8523 90 000 прочие носители готовые, незаписанные
8524 31 000 диски для лазерных считывающих систем для воспроизведения явлений, отличных от звука или изображения
8524 40 магнитные ленты для воспроизведения явлений, отличных от звука или изображения
8524 91 000 прочие носители для воспроизведения явлений, отличных от звука или изображения
8525 30 камеры телевизионные
8525 40 прочие видеокамеры покадрового изображения и записывающие видеокамеры, прочие цифровые видеокамеры
8528 12 900 электронные модули для встраивания в вычислительные машины
8528 13 000 аппаратура приемная для телевизионной связи черно-белого или другого монохромного изображения
8528 30 050 видеопроекторы, работающие с помощью плоского дисплея, способного отображать цифровую информацию, полученную от вычислительной машины
8529 90 400 части аппаратуры подсубпозиций 8525 10 500,
8525 20 910, 8525 20 990, 8529 40 110 и 8527 90 920
8543 11 000 установки ионной имплантации для легирования полупроводниковых материалов
8543 81 000 карточки и бирки с нанесенными специальными метками, действие которых основано на приближении
8543 89 прочие машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные и не включенные
8543 90 100 модули и узлы, состоящие из двух и более частей или деталей, соединенных вместе, для регистраторов летательных аппаратов, в гражданской авиации
8543 90 200 электронные модули для встраивания в вычислительные машины
8543 90 300 части аппаратуры подсубпозиций 8543 11 000,
8543 30 200, 8543 89 650 или 8543 89 730
8708 99 прочие части и принадлежности для моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705
9006 10 100 аппаратура, производящая рисунок, используемая для получения масок или шаблонов
9006 99 000 прочие части и принадлежности фотокамер, фотовспышек и ламп-вспышек
9403 70 100 мебель из пластмассы для гражданской авиации
б)
8514 10 050 печи и камеры сопротивления для изготовления полупроводниковых приборов на полупроводниковых пластинах
8514 30 110 печи с инфракрасным излучением для изготовления полупроводниковых приборов на полупроводниковых пластинах
8514 30 910 прочие печи и камеры для изготовления полупроводниковых приборов на полупроводниковых пластинах
8514 90 200 части машин подсубпозиций 8514 10 050, 8514 20 050,
8514 30 110 или 8514 30 910
8517 30 000 коммутаторы для телефонной или телеграфной связи
8524 39 100 прочие диски для систем лазерного считывания
8524 99 100 прочие носители для воспроизведения команд, данных, звука и изображения, записанных в доступной для машинного чтения двоичной форме
8525 20 910 передающая аппаратура, включающая в себя приемное устройство для сотовых сетей связи (мобильные телефоны)
8525 20 990 прочая передающая аппаратура, включающая в себя приемное устройство
8527 90 920 приемники портативные для приема сигналов вызова или пейджингового сообщения
8529 10 150 антенны для радиотелеграфной или радиотелефонной аппаратуры
8543 89 150 электрические машины с функциями переводчика или словаря
8543 89 730 оборудование для герметизации полупроводниковых приборов
8543 89 790 аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты)
9009 11 000 машины электростатические фотокопировальные, работающие посредством воспроизведения исходного изображения непосредственно на копии (прямой процесс)
9009 21 000 прочие машины фотокопировальные, с встроенной оптической системой
Статья 2. Закон для товаров, указанных в подпункте ,,а" статьи 1 настоящего Закона, вступает в силу с 1 января 2003 года, а для товаров, указанных в подпункте ,,б", - с 1 января 2007 года.