«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (30 մայիսի 2001 թվականի, ՀՕ-193) 43-րդ հոդվածի լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի «Անվտանգության բնագավառ» բաժինը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 14-րդ կետով՝
«14. հատուկ պաշտպանվածություն
պահանջող պետական նշանակության փաստաթղթերի տպագրում
ՀՀԿ
Մ
Վ»
Հոդված 2. Սահմանել, որ հատուկ պաշտպանվածություն պահանջող պետական նշանակության փաստաթղթերի տպագրման գործունեություն են համարվում անձնագրերի, թղթադրամների, ակցիզային դրոշմանիշների, քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման մարմնի կողմից տրված վկայականների, լիցենզիաների բլանկների եւ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից սահմանված այլ փաստաթղթերի տպագրությունը:
Հոդված 3. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը՝ սույն օրենքի ընդունման պահից վեցամսյա ժամկետում ընդունել հատուկ պաշտպանվածություն պահանջող պետական նշանակության փաստաթղթերի տպագրման գործունեության լիցենզավորման կարգը եւ սույն օրենքից բխող այլ իրավական ակտերը:

Статья 1. В статье 43 Закона Республики Армения ,,О лицензировании" (30 мая 2001 года, ЗР-193) раздел ,,Область безопасности" Таблицы видов деятельности дополнить пунктом 14 следующего содержания:
14. печатание документов государственного значения, требующих специальной защиты ПРА С - Э К ПК О М
Статья 2. Установить, что деятельностью по печатанию документов государственного значения, требующих специальной защиты, считается печатание паспортов, бумажных денежных знаков, акцизных марок, бланков свидетельств, выдаваемых органом записи актов гражданского состояния, бланков лицензий и других документов, установленных Правительством Республики Армения.
Статья 3. Правительству Республики Армения – в шестимесячный срок с момента принятия настоящего Закона принять Положение о лицензировании деятельности по печатанию документов государственного значения, требующих специальной защиты, и другие правовые акты, вытекающие из настоящегго Закона.