Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրերի մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳՐԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 05.03.2001
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ կետի վերջում լրացնել «, բացառությամբ սույն օրենքի 8-րդ հոդվածի 31 -րդ կետով սահմանված դեպքի:» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 8-րդ հոդվածը 3-րդ կետից հետո լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 31 -րդ կետով.
«31 . Բացառիկ դեպքերում Հայաստանի Հանրապետությունը կարող է միջազգային պայմանագիր կնքել միջազգային կամ օտարերկրյա ոչ կառավարական կազմակերպության կամ միավորման հետ, որը հիմնադրվել է բարեգործական կամ մարդասիրական գործունեության նպատակով եւ Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացնելու է բարեգործական, մարդասիրական կամ զարգացման, տեխնիկական, տնտեսական կամ ֆինանսական գործունեություն կամ Հայաստանի Հանրապետությանը տրամադրելու է մարդասիրական, բարեգործական, տեխնիկական, տնտեսական կամ ֆինանսական օգնություն:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ 'О МЕЖДУНАРОДНЫХ ДОГОВОРАХ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ'
Статья 1. Пункт 2 статьи 1 Закона Республики Армения "О международных договорах Республики Армения" после слов "частного права" дополнить словами ", за исключением случая, установленного пунктом 31 статьи 8 настоящего Закона.".
Статья 2. Статью 8 Закона после пункта 3 дополнить пунктом 31 следующего содержания:
"31 . В исключительных случаях Республика Армения может заключить международный договор с международной или иностранной неправительственной организациями либо объединениями, которые учреждены для благотворитель или гуманитарной деятельности и который должны осуществить в Республике Армения благотворительную, гуманитарную деятельность, или деятельность, направленную на развитие, техническую, экономическую, или финансовую деятельность либо должны предоставить Республике Армения гуманитарную, благотворительную, техническую, экономическую или финансовую помощь.