«ԿՈՌՈՒՊՑԻԱՅԻ ԿԱՆԽԱՐԳԵԼՄԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» 2017 թվականի հունիսի 9-ի ՀՕ-96-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 23-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 8-րդ կետով. (ուղղում 13.05.2020)
«8) «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքում նույն օրենքով սահմանված հայտարարագիրը վերլուծելը:»:
Հոդված 2. Օրենքի 24-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 26-րդ կետով. (ուղղում 13.05.2020)
«26) «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված դեպքում մեկամսյա ժամկետում վերլուծության է ենթարկում նույն օրենքին համապատասխան ներկայացված հայտարարագիրը եւ դրա արդյունքները տրամադրում դիմող մարմնին:»: (ուղղում 13.05.2020)

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН "О КОМИССИИ ПО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЮ КОРРУПЦИИ»"
Статья 1. Часть 1 статьи 23 Закона "О Комиссии по предупреждению коррупции" от 9 января 2017 года, ЗР-96-Н (далее - Закон) дополнить пунктом 8 следующего содержания: (поправка от 13.05.2020)
"8) анализ деклараций, установленных Законом Республики Армения "О конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение" - в случае, установленном тем же Законом.».
Статья 2. Часть 1 статьи 24 Закона дополнить пунктом 26 следующего содержания: (поправка от 13.05.2020)
"26) в месячный срок подвергает анализу декларации, представленные в соответствии с Законом Республики Армения "О конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение" - в случае, установленном тем же Законом, и предоставляет его результаты обратившемуся органу.". (поправка от 13.05.2020)