Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 19-րդ հոդվածի 16-րդ կետում`
1) 16.1-ին ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
| «16.1 | Քաղաքաշինական փաստաթղթերի ինժեներական բաժինների մշակման (բացառությամբ ճարտարապետական եւ կոնստրուկտորական մասերի, ինչպես նաեւ շինարարության թույլտվություն չպահանջող աշխատանքների) յուրաքանչյուր ներդիրի համար` տարեկան | բազային տուրքի 40-ապատիկի չափով». |
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 16.1.1-ին ենթակետերով.
| «16.1.1. | Քաղաքաշինական փաստաթղթերի փորձաքննության յուրաքանչյուր ներդիրի համար` տարեկան | բազային տուրքի 40-ապատիկի չափով»: |
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակումից վեց ամիս հետո։ Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի աղյուսակի 17-րդ կետի 1-ին ենթակետին համապատասխան տրված եւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո գործողության մեջ գտնվող լիցենզիաների յուրաքանչյուր ներդիրի համար տարեկան հերթական պետական տուրքը օրենքով սահմանված ժամկետներում ենթակա է վճարման մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը «Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածի 16-րդ կետի 16.1-ին ենթակետով սահմանված դրույքաչափով:

Статья 1. В пункте 16 статьи 19 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186:
1) подпункт 16.1изложить в следующей редакции:
“16.1За каждый вкладыш к разработке инженерных отделов градостроительной документации (за исключением архитектурных и конструкторских частей, а также работ, не требующих разрешения на строительство) - ежегодно |
в 40-кратном размере базовой пошлины”; |
2) подпункт дополнить подпунктом 16.1.1 следующего содержания
“16.1.1За каждый вкладыш к экспертизе градостроительной документации -ежегодно |
в 40-кратном размере базовой пошлины”. |
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу через шесть месяцев после его официального опубликования. До вступления в силу настоящего Закона очередная государственная пошлиназа каждый вкладыш лицензий, выданных в соответствии с подпунктом 1 пункта 17 таблицы части 2 статьи 43 Закона Республики Армения “О лицензировании” и находящихся в действии после вступления в силу настоящего Закона, подлежит уплатев установленные законом сроки в размере ставки, установленной до вступления настоящего Закона в силу подпунктом 16.1 пункта 16 статьи 19 Закона Республики Армения “О государственной пошлине”.