«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 19-րդ հոդվածում`
1) 2-րդ մասից հանել «եւ տալիս է հայտարարություն զանգվածային լրատվության միջոցով» բառերը.
2) 3-րդ մասը «տալիս է» բառերից հետո լրացնել «հայտը ներկայացնելուց» բառերով, «զանգվածային լրատվության միջոցով հայտարարության հրապարակման օրվանից 15 օր» բառերը հանել, իսկ «3 օրվա ընթացքում» բառերը փոխարինել «3 աշխատանքային օրվա ընթացքում» բառերով.
3) 5-րդ մասի «տալու օրվանը հաջորդող երրորդ օրը» բառերը փոխարինել «տալուց հետո՝ երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 43-րդ հոդվածի լիցենզավորման ենթակա գործունեության տեսակների աղյուսակի «8. ԷՆԵՐԳԵՏԻԿԱՅԻ ԲՆԱԳԱՎԱՌ» բաժնում՝
1) 1-ին կետի առաջին սյունակից հանել «փոխադրման եւ բաշխման ցանցի կառուցում» բառերը.
2) 2-րդ կետի առաջին սյունակից հանել «Էլեկտրական կայանների կառուցում եւ վերականգնում», «հաղորդման եւ բաշխման ցանցի կառուցում» բառերը.
3) 3-րդ կետի առաջին սյունակից հանել «Ջերմային կայանների կառուցում եւ վերականգնում», «փոխադրման եւ բաշխման ցանցի կառուցում» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. Встатье 19 Закона Республики Армения “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193 – Н (далее – Закон):
1) в части 2 исключить слова “ и дает объявление в средстве массовой информации ”;
“3. Лицензирующий орган выдает лицензиату дубликат утраченных лицензии или вкладыша в течение трех рабочих дней после представления заявки.”;
3) в части 5 слова “ на третий день после дня подачи ” заменить словами “в течение трех рабочих дней после подачи”.
Статья 2. В разделе “ 8. ОБЛАСТЬ ЭНЕРГЕТИКИ” таблицы подлежащих лицензированию видов деятельности статьи 43 Закона:
1) в графе первой пункта 1 исключить слова “сооружение транспортной и распределительной сети”;
2) в графе первой пункта 2 исключить слова “Строительство и реконструкция электростанций”, “, сооружение передающей и распределительной сети”;
3) в первой графе пункта 3 исключить слова “Строительство и реконструкция тепловых станций”, “и сооружение передающей и распределительной сети”.