«Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ եւ 5-րդ կետերը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
| «4. Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների, Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մշտապես բնակվող օտարերկրյա քաղաքացիների եւ քաղաքացիություն չունեցող անձանց (բացառությամբ փախստականների եւ Հայաստանի Հանրապետության տասնվեց տարին չլրացած քաղաքացիների) հաշվառելու կամ փաստացի բնակության վայրի մասին Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու անձնագրում նշումներ կատարելու համար | բազային տուրքի չափով |
| 5. ֆիզիկական անձանց հաշվառման հասցեների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության մարմինների կողմից տեղեկանք տալու համար (բացառությամբ Հայաստանի Հանրապետության տասնվեց տարին չլրացած քաղաքացիների հաշվառման հասցեների վերաբերյալ կամ Հայաստանի Հանրապետության պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների պահանջով` քաղաքացիներին տրվող տեղեկանքի) | բազային տուրքի չափով»: |

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Пункты 4 и 5 части 1 статьи 14 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР-186 изложить в следующей редакции:
| “4. За учет граждан Республики Армения, иностранных граждан и лиц без гражданства (за исключением беженцев и граждан Республики Армения, не достигших 16 лет), постоянно проживающих на территории Республики Армения, или произведение отметок в паспорте гражданина Республики Армения о месте фактического проживания | в размере базовой пошлины |
| 5.За выдачу органами Полиции Республики Армения справок физическим лицам об адресах их учета (за исключением справок об адресах учета граждан Республики Армения, не достигших возраста 16 лет, или справок, выдаваемых гражданам по требованию государственных органов и органов местного самоуправления Республики Армения) | в размере базовой пошлины”. |