Ներքին զորքերի մասին
Հոդված 1. «Ներքին զորքերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի(17 նոյեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-163, այսուհետ՝ Օրենք) վերնագրում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 2. Օրենքի 1-ին հոդվածում «ներքին զորքերը» եւ «Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի հանրապետական գործադիր մարմնի (այսուհետ՝ ներքին գործերի հանրապետական մարմին)» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերը» եւ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության (այսուհետ՝ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանություն)» բառերով։
Հոդված 3. Օրենքի 2-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ «ուղղիչ-աշխատանքային» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «քրեակատարողական» բառերով։
Հոդված 4. Օրենքի 3-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 5. Օրենքի 4-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ «ուղղիչ-աշխատանքային» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «քրեակատարողական» բառերով։
Հոդված 6. Օրենքի 5-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 7. Օրենքի 6-րդ հոդվածում «ներքին զորքեր» բառերը համապատասխան հոլովաձեւերով փոխարինել «ոստիկանության զորքեր» բառերով։
Հոդված 8. Օրենքի 7-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 9. Օրենքի 8-րդ հոդվածում`
ա) «ներքին զորքեր» բառերը համապատասխան հոլովաձեւերով փոխարինել «ոստիկանության զորքեր» բառերով.
բ) « ներքին գործերի հանրապետական մարմնի» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով.
գ) «պաշտպանության նախարարությունն» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության պաշտպանության բնագավառում լիազոր մարմինը» բառերով.
դ) «գերատեսչությունները» բառը փոխարինել «պետական կառավարման այլ մարմիններ» բառերով։
Հոդված 10. Օրենքի 2-րդ գլխի վերնագրում «ներքին զորքերում» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերում» բառերով։
Հոդված 11. Օրենքի 9-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքեր» բառերով։
Հոդված 12. Օրենքի 10-րդ հոդվածում «ներքին զորքեր» բառերը համապատասխան հոլովաձեւերով փոխարինել «ոստիկանության զորքեր» բառերով։
Հոդված 13. Օրենքի 11-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 14. Օրենքի 12-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 15. Օրենքի 3-րդ գլխի վերնագրում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 16. Օրենքի 13-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ «ներքին գործերի հանրապետական մարմնի ղեկավարը» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետը» բառերով։
Հոդված 17. Օրենքի 14-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ « ներքին գործերի հանրապետական մարմնի» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով.
Հոդված 18. Օրենքի 15-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 19 . Օրենքի 16-րդ հոդվածում`
ա) «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով.
բ) «ուղղիչ-աշխատանքային» բառերը փոխարինել «քրեակատարողական» բառով.
գ) « ներքին գործերի հանրապետական մարմնի» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով։
Հոդված 20. Օրենքի 17-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ « ներքին գործերի հանրապետական մարմնի» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով։
Հոդված 21. Օրենքի 4-րդ գլխի վերնագրում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 22. Օրենքի 18-րդ հոդվածում «ներքին զորքեր» բառերը համապատասխան հոլովաձեւերով փոխարինել «ոստիկանության զորքեր» բառերով, իսկ «ներքին գործերի մարմինների» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով։
Հոդված 23. Օրենքի 19-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 24. Օրենքի 20-րդ հոդվածում`
գ) «ուղղիչ-աշխատանքային» բառերը փոխարինել «քրեակատարողական» բառով.
դ) հանել «ձեռնարկությունների» բառը։
Հոդված 25. Օրենքի 21-րդ հոդվածում`
դ) «ներքին գործերի մարմինների» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության» բառերով.
ե) հանել «ձեռնարկությունների» բառը։
Հոդված 26. Օրենքի 22-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով եւ հանել «ձեռնարկությունների» բառը։
Հոդված 27. Օրենքի 23-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ « ներքին գործերի հանրապետական մարմնի ղեկավարի» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի» բառերով։
Հոդված 28. Օրենքի 5-րդ գլխի վերնագրում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 29. Օրենքի 24-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ «օրենսդրությամբ» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «օրենքով» բառերով։
Հոդված 30. Օրենքի 25-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 31. Օրենքի 26-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» եւ «օրենսդրությամբ» բառերը համապատասխանաբար փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» եւ «օրենքով» բառերով։
Հոդված 32. Օրենքի 6-րդ գլխի վերնագրում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 33. Օրենքի 27-րդ հոդվածում «ներքին զորքերի» բառերը փոխարինել «ոստիկանության զորքերի» բառերով։
Հոդված 34 . Օրենքի 28-րդ հոդվածում «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ձեռնարկություններում» բառերը փոխարինել « Հայաստանի Հանրապետության կառավարության պաշտպանության բնագավառում լիազոր մարմնի ենթակայության կազմակերպություններում» բառերով։

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ВНУТРЕННИХ ВОЙСКАХ"
Статья 1. В названии Закона Республики Армения "О внутренних войсках" (17 ноября 1997 года, ЗР-163, далее - Закон) слова "о внутренних войсках" заменить словами "О войсках Полиции".
Статья 2. В статье 1 Закона слова "Внутренние войска" и "республиканского исполнительного органа внутренних дел Республики Армения (далее – республиканский орган внутренних дел)" заменить соответственно словами "Войска полиции" и "Полиции Республики Армения при Правительстве Республики Армения (далее – Полиция Республики Армения)".
Статья 3. В статье 2 Закона слова "внутренних войск" и "исправительно-трудовых" заменить соответственно словами "войск Полиции" и "уголовно-исполнительных".
Статья 4. В статье 3 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами "войск Полиции".
Статья 5. В статье 4 Закона слова "внутренних войск", "внутренними войсками" и "исправительно-трудовых" заменить соответственно словами "войск Полиции" и ,"головно-исполнительных" в соответствующих падежных формах.
Статья 6. В статье 5 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 7. В статье 6 Закона слова ,,внутренних войск", "внутренние войска" заменить словами ,,войска Полиции" в соответствующих падежных формах.
Статья 8. В статье 7 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами "войск Полиции".
Статья 9. В статье 8 Закона:
а) слова "внутренние войска" заменить словами "войска полиции" в соответствующих падежных формах;
б) слова "республиканского органа внутренних дел" заменить словами "Полиции Республики Армения";
в) слова "Министерство обороны заменить словами "Уполномоченный орган в области обороны
Правительства Республики Армения";
г) слово "ведомства" заменить словами "другие органы государственного управления".
Статья 10. В названии главы 2 Закона слова "во внутренних войсках" заменить словами "в войсках Полиции".
Статья 11. В статье 9 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 12. В статье 10 Закона слова ,,внутренние войска" заменить словами ,,войска Полиции" в соответствующих падежных формах.
Статья 13. В статье 11 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 14. В статье 12 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 15. В названии главы 3 Закона слова ,,внутренними войсками" заменить словами ,,войсками Полиции".
Статья 16. В статье 13 Закона слова ,,внутренними войсками" и ,,руководитель республиканского органа внутренних дел" заменить соответственно словами ,,войсками Полиции" и ,,начальник Полиции Республики Армения".
Статья 17. В статье 14 Закона слова ,,внутренних войск" и ,,республиканского органа внутренних дел" заменить соответственно словами ,,войск Полиции" и ,,Полиции Республики Армения".
Статья 18. В статье 15 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 19. В статье 16 Закона:
а) слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции" в соответствующих падежных формах;
б) слова ,,исправительно-трудовых" заменить словами ,,уголовно-исполнительных" в соответствующих падежных формах;
в) слова ,,республиканского органа внутренних дел" заменить словами ,,Полиции Республики Армения".
Статья 20. В статье 17 Закона слова ,,внутренних войск" и ,,республиканского органа внутренних дел" заменить соответственно словами ,,войск Полиции" и ,,Полиции Республики Армения".
Статья 21. В названии главы 4 Закона слова ,,внутренними войсками" заменить словами ,,войсками Полиции".
Статья 22. В статье 18 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции" в соответствующих падежных формах, а слова ,,органов внутренних дел" заменить словами ,,Полиции Республики Армения".
Статья 23. В статье 19 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 24. В статье 20 Закона:
б) слова ,,республиканского органа внутренних дел" заменить словами ,,Полиции Республики Армения".
в) слова ,,исправительно-трудовых" заменить словами ,,уголовно-исполнительных";
г) слово ,,предприятий" исключить.
Статья 25. В статье 21 Закона:
а) слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции";
г) слова ,,органов внутренних дел" заменить словами ,,Полиции Республики Армения";
д) слово ,,предприятия" исключить.
Статья 26. В статье 22 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции" и слово ,,предприятия" исключить.
Статья 27. В статье 23 Закона слова ,,внутренних войск" и ,,руководителя республиканского органа внутренних дел" заменить соответственно словами ,,войска Полиции" в соответстующих падежных формах и словами ,,начальника Полиции Республики Армения".
Статья 28. В названии главы 5 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 29. В статье 24 Закона слова ,,внутренних войск" и ,,законодательством" заменить соответственно словами ,,войск Полиции" и ,,законом".
Статья 30. В статье 25 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 31. В статье 26 Закона слова ,,внутренних войск" и ,,законодательством" заменить соответственно словами ,,войск Полиции" и ,,законом".
Статья 32. В названии главы 6 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 33. В статье 27 Закона слова ,,внутренних войск" заменить словами ,,войск Полиции".
Статья 34. В статье 28 Закона слова ,,на предприятиях и в учреждениях Министерства Обороны Республики Армения" заменить словами ,,в организациях и учреждениях, находящихся в подчинении уполномоченного органа в области обороны Правительства Республики Армения".