«ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՎ ԱՆՀԱՏ ՁԵՌՆԱՐԿԱՏԵՐԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐՄՈՒԾՎՈՂ` ՄԱՔՍԱՏՈՒՐՔԻ 0 ՏՈԿՈՍ ԴՐՈՒՅՔԱՉԱՓ ՈՒՆԵՑՈՂ ԵՎ ԱԿՑԻԶԱՅԻՆ ՀԱՐԿՈՎ ՀԱՐԿՄԱՆ ՈՉ ԵՆԹԱԿԱ ԱՅՆ ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ՑԱՆԿԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ, ՈՐՈՆՑԻՑ ԱՎԵԼԱՑՎԱԾ ԱՐԺԵՔԻ ՀԱՐԿԸ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԿՈՂՄԻՑ ՉԻ ՀԱՇՎԱՐԿՎՈՒՄ ԵՎ ԳԱՆՁՎՈՒՄ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից ներմուծվող՝ մաքսատուրքի 0 տոկոս դրույքաչափ ունեցող եւ ակցիզային հարկով հարկման ոչ ենթակա այն ապրանքների ցանկը հաստատելու մասին, որոնցից ավելացված արժեքի հարկը մաքսային մարմինների կողմից չի հաշվարկվում եւ գանձվում» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (29 հունիսի 2001 թվականի, ՀՕ-195) 1-ին հոդվածում`
ա) երկրորդ պարբերության «, 100190100 եւ 100300100» բառերը փոխարինել «եւ 8702» բառերով.
բ) երրորդ պարբերության «եւ 8471» բառերը փոխարինել «, 8471 եւ 8702» բառերով, եւ նույն պարբերությունից հանել «նշված բոլոր ենթաենթադիրքերի ապրանքային ծածկագրերին դասակարգելի» բառերը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПЕРЕЧНЯ ВВОЗИМЫХ ОРГАНИЗАЦИЯМИ И ИНДИВИДУАЛЬНЫМИ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯМИ ИМЕЮЩИХ НУЛЕВУЮ ПРОЦЕНТНУЮ СТАВКУ ТАМОЖЕННОЙ ПОШЛИНЫ И НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ ОБЛОЖЕНИЮ АКЦИЗНЫМ НАЛОГОМ ТОВАРОВ, НАЛОГ НА ДОБАВЛЕННУЮ СТОИМОСТЬ НА КОТОРЫЕ НЕ ИСЧИСЛЯЕТСЯ И С КОТОРЫХ ОН НЕ ВЗИМАЕТСЯ ТАМОЖЕННЫМИ ОРГАНАМИ”
В статье 1 Закона Республики Армения
,,Об утверждении Перечня ввозимых организациями и индивидуальными предпринимателями и имеющих нулевую процентную ставку таможенной пошлины и не подлежащих обложению акцизным налогом товаров, налог на добавленную стоимость на которые не исчисляется и с которых он не взимается таможенными органами" (29 июня 2001 года, ЗР – 195):
а) в абзаце втором слова “ ,
1001 90 100 и 1003 00 100
“ заменить словами “и 8702”;
б) в абзаце третьем слова “и 8471” заменить словами “, 8471 и 8702”, и из того же абзаца исключить слова “