«ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՈՒՅՔԻ ՄԱՍՆԱՎՈՐԵՑՄԱՆ 2001-2003 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻ ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍԻՆ»ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հայաստանի Հանրապետության «Պետական գույքի մասնավորեցման 2001-2003 թվականների ծրագրի մասին» 2001 թվականի հուլիսի 27-ի ՀՕ-201 օրենքի մաս կազմող՝ «2001-2003 թվականներին մասնավորեցման (կամ լուծարման) առաջարկվող պետական բաժնեմաս ունեցող ընկերությունների (ձեռնարկությունների), մասնավորեցման օբյեկտների (այդ թվում՝ մասնավորեցման նախորդ ծրագրերում ընդգրկված) եւ անավարտ շինարարության օբյեկտների» թիվ 1 ցանկի՝ Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի նախարարության ընկերությունների ցանկից հանել հետեւյալ տողը՝
| « 214. | 60001 | «Երեւանի ՋԷԿ» ՓԲԸ | քաղ. Երեւան, Արին Բերդի 3-րդ նրբ. | մասնավորեցնել առանձին օրենքով»: |

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА НА 2001-2003 ГОДЫ"
Из перечня обществ Министерства энергетики Республики Армения в составе Перечня №1 ,,Предлагаемые к приватизации (или ликвидации) в 2001-2003 годах общества (предприятия) с государственной долей, объекты приватизации (в том числе включенные в предыдущие программы приватизации) и объекты незавершенного строительства", являющегося частью Закона Республики Армения ,,О Программе приватизации государственного имущества на 2001-2003 годы" от 27 июля 2001 года, ЗР-201, исключить следующую строку:
| ,,214. 60001 | ЗАО ,,Ереванская ТЭЦ" | г.Ереван, 3-й переулок Арин-Берда | приватизировать отдельным законом". |