Ընդունվել է 04.12.2025
2021 թվականի հունիսի 30-ի Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքի 57-րդ հոդվածի 3-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 9-րդ կետով.
«9) տեղեկատվական համակարգերի կարգավորման մարմնի հանրային ծառայողը կամ աշխատողը իր լիազորությունների իրականացման ժամանակահատվածում եւ դրանից հետո՝ պաշտոնավարման ընթացքում, տեղեկատվական համակարգերի կարգավորման մարմնի իրականացրած վարչական վարույթի առնչությամբ, բացառությամբ տվյալ վարույթի ընթացքում թույլ տված սխալների եւ չարաշահումների քննության դեպքի:»:
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում «Տեղեկատվական համակարգերի կարգավորման մարմնի մասին» օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահից:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В УГОЛОВНО - ПРОЦЕССУАЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. Часть 3 статьи 57 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения от 30 июня 2021 года дополнить пунктом 9 следующего содержания:
“9) служащий или работник органа по регулированию информационных систем в период осуществления своих полномочий и в ходе пребывания в должности после этого – в связи с административным производством, осуществляемым органом по регулированию информационных систем, за исключением случая расследования ошибок и злоупотреблений, допущенных в ходе данного производства.”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу с момента вступления в силу Закона “Об органе по регулированию информационных систем”.