Armenian UnicodeRussianEnglish
2002թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: Տնտեսագետ: Պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետությունում օլիմպիական շարժման զարգացմանը մատուցած ծառայությունների համար մեդալով (2002թ.):
1988-1990թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1990թ. աշխատել է «Սանտեխարտադրում» գործարանում վարպետ, 1993թ.` մետաղական կոնստրուկցիաների արտադրամասի պետ: 1994-2003թթ. զբաղվել է մասնավոր գործունեությամբ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (14 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007թ. մայիսի 12-ին  Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել թիվ 7 ընտրատարածքից:
Օրենսդրություն  |   Նախագծեր  |  Նիստեր  |   Լուրեր  |  Արտաքին հարաբերություններ   |  Գրադարան  |  Ընտրողների հետ կապեր  |  Հղումներ

Samvel Aleksanyan was born on August 19, 1968 in Yerevan.
Mr. Alexanyan received his degree in economics from the Armenia Agricultural Academy. He was awarded a medal for his services in promoting the Olympic movement in the RA in 2002.
From 1988-1990 he served in the Soviet Army. In 1990 worked as a skilled worker in a factory producing sanitation technologies. In 1993 he was head of a production unit of metal constructions. For the past decade he has had his own business.
From 2003-2007 he was a deputy in the NA (electoral district #14). He was a member of  the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs. He was not involved in any faction.