Գագիկ Բեգլարի Կոստանդյան
1977թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը, 1995թ.՝ իրավաբանական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: Իրավաբան: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու: Բնության եւ հասարակության գիտությունների միջազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս: Պարգեւատրվել է կառավարական մեդալներով (1980թ., 1988թ.):
1969-1972թթ. Երեւանի «Բարձրաբերձշին» վարչությունում եղել է բանվոր, 1977-1978թթ.՝ Մասիսի ունիվերսալ բազայի տնտեսագետ: 1978-1996թթ. աշխատել է ՆԳՆ համակարգում: 1996-1999թթ.` «Գոռ» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 3 ընտրատարածք): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբերում չի ընդգրկվել: Անկուսակցական:

Гагик Бегларович Костандян
Окончил экономический (1977) и юридический (1995) факультеты Ереванского государственного университета. Экономист, юрист. Кандидат юридических наук. Академик Международной академии экологии и общества. Награжден правительственными медалями (1980, 1988).
В 1969-1972 гг. рабочий в управлении «Высотстрой» г. Еревана, в 1977-1978 гг. экономист Масисской универсальной базы.
В 1978-1996 гг. работал в системе МВД. В 1996-1999 гг. исполнительный директор ООО «Гор».
В 1999-2003 гг. депутат НС (избирательный округ N 3). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Во фракциях и депутатских группах не состоял.