Արթուր Ղարիբի Հովհաննիսյան
2007-2008թթ. սովորել է Մոնթե Մելքոնյանի անվան համալսարանի լրագրության ֆակուլտետում։ 2016թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի լրագրության ֆակուլտետը: Լրագրող:
2012-2013թթ. աշխատել է «Ա1+» հեռուստաընկերության լրագրող: 2013-2015թթ. զբաղվել է անհատ ձեռներեցությամբ: 2015-2016թթ. եղել է Հ3 հեռուստաընկերության լրագրող, 2016-2017թթ.՝  «www.1in.am. Առաջին լրատվական»կայքի լրագրող, լրատվական թողարկումների մեկնաբան, տեսանկարահանման  բաժնի պրոդյուսեր, 2017-2018թթ.՝ «www.para.tv» առցանց հեռուստաընկերության գլխավոր պրոդյուսեր։ 2018-2019թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրենի առաջին տեղակալ։
10.06.2019-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

2016 - Graduated from the Faculty of Journalism of the Yerevan State University. Journalist.
2016 - 2017 - Correspondent, commentator on news releases, producer of the video production division of the “www.1in.am. The first informational” site.
2017- 2018 - General producer of the Internet television company “www.para.tv.”
2018 - 2019 - First Deputy Director of the SNCO (State Non-Commercial Organization) Center for Public Relations and Information of the Staff of the Prime Minister of the Republic of Armenia.
June 10, 2019 - August 2, 2021 - Member of the National Assembly (national electoral list of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.