Վահագն Հովիկի Ալեքսանյան
2019թ. ընդունվել է Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի «Սահմանադրական իրավունք, պետության եւ իրավունքի տեսություն» բաժնի մագիստրատուրան:
Մասնակցել  է Հորդանանի պետական համալսարանի արաբերենի ուսուցման դասընթացին (2017-2018 թթ., Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորություն), «Արեւելյան գործընկերություն. առկա իրավիճակ եւ հնարավոր հեռանկարներ» ամառային դպրոցի դասընթացին (2019թ., Բելառուս):
2019-2021թթ.  եղել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրային կապերի համակարգող, 2021 թվականից՝ հասարակական հիմունքներով:
06.04.2021-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born August 4, 1993 in Ijevan.
2019 - Graduated from the Faculty of Oriental Studies of YSU (Yerevan State University). Arabic philologist.
2019 - Entered the Master's program of the Department of “Constitutional Law, Theory of State and Law” of the Russian - Armenian (Slavonic) University.
Participated in the training course of teaching Arabic at Jordan State University (2017- 2018, Hashemite Kingdom of Jordan), training course of summer school “Eastern Partnership, Current Situation and Possible Prospects” (2019, Belarus).
2019 - 2021 - Public relations coordinator of the “Civil Contract” party, since 2021 - on a voluntary basis.
April 6, 2021 - August 2, 2021 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “My Step” alliance of parties. Member of the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs of the National Assembly. Member of the “My Step” party.