Վահագն Հովիկի Ալեքսանյան
2019թ. ընդունվել է Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի «Սահմանադրական իրավունք, պետության եւ իրավունքի տեսություն» բաժնի մագիստրատուրան:
Մասնակցել  է Հորդանանի պետական համալսարանի արաբերենի ուսուցման դասընթացին (2017-2018 թթ., Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորություն), «Արեւելյան գործընկերություն. առկա իրավիճակ եւ հնարավոր հեռանկարներ» ամառային դպրոցի դասընթացին (2019թ., Բելառուս):
2019-2021թթ.  եղել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրային կապերի համակարգող, 2021 թվականից՝ հասարակական հիմունքներով:
06.04.2021-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Ваагн Овикович Алексанян
В 2010 году окончил факультет международных отношений Ереванского государственного университета. Политолог.
В 2013г. – факультет антропологии университетского колледжа Лондона (UCL). Магистр антропологии.
2010-2015гг. – журналист онлайн- канала “Сивил Нет” фонда “Сивилитас”, автор цикла передач “Глас народа”. 2014-2015гг. – ответственный по медиатурам, коммуникациям и общественным связям Восточно-европейского отделения организации «Change.org», участник программы по обмену опытом “Поверх границ” Фонда “Грант Динк”. 2015-2016 гг. – ответственный по коммуникациям и общественным связям Армянского общего союза благотворителей.
2016-2018гг. – ответственный по содержательной части, редактор  гуманитарной инициативы “Аврора”. 2018-2019гг. – заместитель руководителя Аппарата Премьер-министра РА.
С 2018 г. является членом Совета попечителей Национального аграрного университета Армении.
06.04.2021-02.08.2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам. Член фракции “Мой шаг”.