Ծնվել է 1988թ. հուլիսի 19-ին Երեւանում:
2009թ. ավարտել է Խ. Աբովյանի անվան Երեւանի պետական մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի հեռուստալրագրության բաժինը: Հեռուստալրագրող: 2011թ.՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի լրագրության բաժնի մագիստրատուրան:
2014-2015թթ. աշխատել է «Ա Թիվի» հեռուստաընկերության սցենարիստ-լրագրող: 2015-2017թթ.՝ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի կադրերի բաժնի պետի օգնական: 2017-2018թթ.՝ Հ3 հեռուստաընկերության խմբագիր-պրոդյուսեր: 2017-2019թթ.՝ Araratnews.am լրատվական կայքի լրագրող: 2018-2019թթ.՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորի օգնական:

Асмик Арменовна Акобян
В 2009 г. окончила отделение тележурналистики факультета культуры Ереванского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна. Тележурналист. В 2011 г. окончила магистратуру отделения журналистики Международного научно-образовательного центра НАН РА.
2014-2015гг. - сценарист-журналист телекомпании "А TV". 2015-2017 гг. - помощник начальника отдела кадров Европейской региональной образовантельной академии. 2017-2018гг. - редактор-продюсер телекомпании “А 3”. 2017-2019гг. - журналист информационного сайта Araratnews.am. 2018-2019гг. - помощник депутата НС РА.
2019-2021 гг. - помощник заместителя Председателя НС РА.
20 июня 2021 г.  избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку партии «Гражданский договор».